Brawl

Jak hrát Brawl

Vyberte si svého šampiona! Brawl je trochu jako Standard, trochu jako Commander a rozhodně je vzrušující výzvou k stavění balíčků. Postavte balíček kolem konkrétní legendárního bytosti nebo planeswalkera ze standardních karet a hrajte proti přátelům v hrách typu jeden na jednoho nebo ve více hráčích.

Váš balíček

  • 1 karta commandera (jakákoli legendární bytost nebo planeswalker ze sady, která je aktuálně ve Standardu)
  • 59 ostatních karet (také ze sad v současné době ve Standardu)
  • Pouze jedna kopie jakékoli karty, s výjimkou základních zemí

The color identity of all cards in your deck must fall within the color identity of your commander (color identity encompasses colored mana symbols in both the card’s cost and its rules text—for example, Shalai, Voice of Plenty’s color identity is green-white).

Barevná identita (kombinace) všech karet ve vašem balíčku musí spadat do barevné kombinace vašeho velitele (barevná kombinace zahrnuje barevné symboly many v ceně karty i v textu jejích pravidel – například barevná kombinace hlasu Shalai je zeleno-bílá) .

Výjimka: pokud je váš commander bezbarvý, můžete hrát neomezené kopie jakéhokoli typu základní země.

Průběh hry

  • 2–6 hráčů
  • Při hře 3 a více hráčů, začínáte s 30 životy. 2 hráči, začínají na 25 životech
  • První mulligan je 7 karet, každý další o jednu kartu méně dle london mulligen pravidel. (Vybíráte karty které jdou na spod vaší knihovny)
  • Všichni commandeři zůstávají v Command zóně
  • Commander může být zahrán za jeho mana cost, plus o 2 many více tolikrát kolikrát byl vrácen do Command zóny
  • Poslední hráč který zůstane živý vyhrál

Trocha teorie

Barevná kombinace

Barevná kombinace karty není úplně stejná jako barva karty: může pocházet z jakékoli části této karty, včetně mana costu a jakýchkoli symbolů many v textu pravidel. Každá karta v balíčku Brawl musí používat pouze symboly many, které se objevují také na commanderovi. (Bezbarvé karty jsou povoleny v každém balíčku.)

Kazarov, Sengir Pureblood má mana cost černé many a aktivační schopnost, která vyžaduje červenou manu. Kazarova identita je černá a červená.

Lifecrafter’s Bestiary je bezbarvý artefakt se spustitelnou schopností, která vyžaduje zelenou manu. Barevná identita Lifecrafter’s Bestiary je tedy zelená.

Command zóna

Toto je speciální hrací zóna, ve které váš commander sídlí, když není ve hře. Každý commander začíná hru lícem nahoru v command zóně svého hráče. Commander může být seslán z command zóny, jako by to byl ve vaší ruce, za svůj běžný mana cost, plus další dvě many za každou předchozí dobu, kdy byl seslán z command zóny v této hře. Pokud by váš commander změnil zónu (tj. Byl vložen do vaší knihovny, ruky, hřbitova nebo exilu odkudkoli), můžete jej místo toho vrátit do své command zóny.

Omezení

Do balíčku Brawl lze vložit jakoukoli kartu, která se objeví v formátu Standard (s výjimkou zakázaných karet).

Dragon World Gaming