Jakého Commandera jsi měl a jak se ti s ním hrálo?

Hrál jsem 4c control Tymna/Kraum. Na turnaji balíček šlapal jako hodinky, ale to není pravidlo. Deck není konzistentní. Snažím se mít odpověď na všechno a často se mi stává, že mám hromadu zabíjení proti Aminatou a hromadu non-creature rušení proti creature-based deckům. Snažím se balíček vybalancovat tak, aby byl stabilnější. Stále se mi to nedaří. Naštěstí hraju „Balance“, která mi dodává pocit, že deck je balanced. Celkově nejsem s balíkem spokojený tak, jako s předchozím Thrasios/Ludevic (varianta „URka“ se silnýma zelenýma kartama, kde se mi povedlo uhrát 4x po sobě top8 a jeden turnaj vyhrát kvalifikaci).

Proti jakému Commanderovi se ti hrálo nejhůře?

Nejvíc starostí mi dělají baličky typu: Aminatou, Uro (hard control) a obecně decky, které „nic nedělají a nehrají bytosti“. Na tomto turnaji nebyl žádný Aminatou a dva Urové. Respekt mám z Ura Vojty Beneše, kterého jsem naštěstí nepotkal a z Ura Andreje Urama, kde jsem měl štěstí + jsem byl na Ura připravený a došly správné karty (Kayas Guile, Kaya, orzhov usurper). Aminatou mě stabilně poráží.

Co říkáš na prostředí Čáslavského Duelu? Chtěl by ses tam někdy vrátit a hrát?

Prostředí bylo super. Škoda, že bylo pouze 14 hráčů, ale bylo pět kol a top4, tzn., že turnaj byl i tak náročný. Určitě rádi z Pardubic znovu přijedeme a budeme rádi, když přijedete i Vy do Pardubic. Třeba v říjnu. Pardon za drobné promo?

Jaký máš názor na projekt Dragon-World.cz?

Přiznám se, že ligu jako takovou moc nesleduji, ale určitě je to skvělý počin, jak stmelit DC komunitu a obecně si vážím lidí, kteří něco pro komunitu vytváří. Chodím na stránky dragon-world.cz stále víc. Přečíst si článek, kouknout, kdy jsou další turnaje apod.

Motivuje tě Dragon World Liga k lepším výsledkům?

Jsem soutěživý typ? každý turnaj mě motivuje. Stále se učím a zahrát si proti dobrým hráčům mě motivuje nejvíce a Dragon world liga jich je plná. Takže díky moc, že se tomu věnujete a baví vás to stejně jako mě.?

Peace. Kindy.

Petr Štefan