První pocoronové Wars a zároveň třetí ligový turnaj je za námi a mám pocit, že lépe to nemohlo dopadnout. Až na to, že jsem uhrál své historické minimum, což je 0b a poctivé poslední místo. Byl nás zatím rekordní počet a to nejen díky lidem co jezdí z Prahy nebo okolí, ale i díky krásné účasti již zavedených hráčů, a to i přes to, že někteří nás během stavu nouze co se týče karet opustili a změnili formát, který aktuálně hrají, takže se snad brzy vrátí k Commandéru.

Po zabanování Flash jsem očekával obrovský rozmach Thassa´s Oracle decků, jelikož je to aktuálně nově nejrychlejší kombo na Metě. Na jednu stranu ale chápu proč se tomu tak nestalo, jelikož tento styl hry vyžaduje dost sebeobětování, a to nemyslím třeba na penězích, ale spíš duševně. Hrát s tím, že když to nevyjde a prostě jsem jen prohrál svojí vinou a výsledek je ze začátku často takový, tak to je prostě těžké. Ne každého tenhle styl osloví nebo baví. Osobně jsem si nevšiml dominance nějakého určitého komba, a dokonce se neopakovali ani Commandéři, kromě u partnerů Tymna.

Než budete pokračovat ve čtení:

Pokud by kterýkoli ze zúčastněný chtěl udělat report na hry, které odehrál, tak budu jedině rád. Chtěl bych zde totiž založit sekci reportů, aby i hráči, kteří zatím neví, co hrát či mají jiné potíže se stavbou decků či jen zorientování se v tom, co se hraje a mohli z těchto informací čerpat, následně si díky tomu mohli přijít zahrát.
Pokud se někdo najde, prosím, zašlete mi váš report na email janpalenik@gmail.com

Finálová 4.
1. Tejnský – Heliod -mono White
2. Šeiner – Tefery – mono Blue
3. Petrák – Korvold
4. Čech – Tymna a Tanna

O 5. místo se dělili Sýkora a Inza, který si přišel zahrát poprvé a s budget deckem. Jako generála zvolil Chainer, Nightmare Adept. Takže krásný výsledek a není k tomu potřeba naditá peněženka, ale jen zajímavý nápad.

Finále probíhalo velice pěkně.
Začátek byl o tom zastavit nebo zpomalit velkou hrozbu v silném kombo deku Tefery. Proto na stůl druhým kolem přistál Null Rod následovaný Tangle Wire a Grafdigger´s Cage, která zas vadila Tymne. Přestože na stole byl Null Rod, tak Čech tutoroval Dockside Extortionist. Mezitím co si ale připravoval půdu, tak získával spoustu CMD demage od Helioda, který měl na stole i Mother of Runes a díky tomu byl neblokovatelný. Mono blue byl zcela mezitím ochromen pomocí Null Rodem a Tangle Wire.

Tak se za pomoci značného množství levného prolizu (manově) snažil dostat k něčemu, co mu může situaci vyřešit. Mezitím přišel zvrat, protože vypršel čas Tangle Wire a v podobě Force of Vigor od Čecha na Null Rod+Basalt Monolith u Tefery a tím si odemkl veškeré Tresure tokeny od Docksida. Následoval útok a pomocí Tymny ability proliz. Zde si lízl vše, co potřeboval, jen nemohl vyhrát, jelikož už bylo po útoku a nemohl pomocí Kiki-Jiki, kterého dolízl udělat nekonečné množství kopií Village Bell-Ringer. Takže mu nezbylo nic jiného, než jen předání kola dále.

Korvold, který vypadal na toto kolo velmi natěšeně, dostal hned v upkeapu pro jistotu Silence, a tak jen vyložil zem a předal kolo dále. Heliod se svojí armádou a protekcí šel na jistotu a zastavil budoucí hrozbu s kombem u Tymna /Tanna a dozabil hráče na CMD demage od Helioda. Tefery měl sice cestu odemknutou, ale neměl karty, které by potřeboval k rozjetí komba, jelikož ve hře proběhl play karty Bitter Ordeal a odstranil mu z knihovny The Chain Veil.

Takže zůstával v control módu. Zato Korvold se mohl konečně rozjet a hru se pokusit ukončit, ale přesto, že se svým obrovským prolizem, který získal pomocí Genrála a Dockside Extortionist se mu to nedařilo. Nakonec se pokusil vrátit si jeden kousek z hrobu na vrchol knihovny díky Noxious Revival, ale zapomněl na kartu u Helioda na stole a v reakci přišel o hrob. Pokračoval tedy v prolizu až se dostal k tomu, k čemu potřeboval, a tím byl Food Chain. Ten ale dostal Negate a bylo vyřešeno. Heliod útokem dorazil zbylé 2 životy u Korvolda a již zbýval jen Tefery s téměř prázdným stolem.

Play turnaje za mě byl jednoznačně na finálovém stole. Jeden z důvodu je, že se jedná o kartu, která se téměř nikde nevidí zahrát a také to, že tento play dal kolo navíc během kterého se hráči podařilo téměř vyhrát hru. A tou kartou je Praetor´s grasp, ten vytáhl z oponentovi knihovny Cryptic Command a znemožnil útok, který by ho vyřadil ze hry a pomocí vrácení Dockside Extortionist zajistil spoustu líznutých karet a man v dalším svém kole díky Korvold, který byl na stole.

Fail turnaje byl hned na začátku, jak již tomu tak bývá. Protože než se člověk rozkouká, udělá chybu, která ho stojí hru.
Na stole bylo Arcane Laboratory a hráč zahrál Thassa´s Oracle s tím, že v reakci na trigger bytosti zahraje Demonic Consultation, což samozřejmě nešlo, a tím i veškeré tutorování Komba, které již bylo zahráno, přišlo vniveč a nezbylo než jen čekat, zda se neobjeví z vrchu knihovny karta, která vyřeší situaci, a to se nestalo.

Oblíbenost barev
1. černá + modrá
2. zelená
3. bílá
4. červená

Červená zaznamenala veliký pokles od posledního turnaje kde byla nejoblíbenější barvou.

Do finále postoupí ti hráči, kteří během ligy nasbírají nejvíce bodů. Bude se počítat 7 nejlepších výsledků v lize. Finále se bude hrát o Boosterbox, v té době aktuální sady. DATUM FINÁLOVÉ HRY JE 27. 2. 2021.
Více se dozvíte zde https://www.facebook.com/groups/1605509169594480/

Těším se na vás na dalších Warsech – 18. 7. 2020
Další termíny :
15. 8. 2020
12. 9. 2020
10. 10. 2020