Máme za sebou pro mě velmi zvláštní Wars

Jelikož to bylo jako vrátit se v čase o 1,5-2 roky, kdy opravdu dominovaly balíky se silnými komby a synergií. Je zajímavé, co udělá absence pár lidí, kteří hrají hru více kontrolně a udrží opravdu svůj stůl na uzdě. V každém případě jsem moc rád, že se neustále rozrůstáme a byl nás krásný počet i přes větší absenci plzeňských hráčů a osobně mám pocit, že Plzeňáci byli tentokrát v menšině. Zároveň proběhla malá změna v bodovacím systému a bylo vynecháno 2. místo nebo mvp a body získávají jen ti, kteří vyhrají stůl nebo během hry někoho zabijí. Myslím, že to bylo pro tentokrát určitě přínosné, ale je možné, že se v delším časovém měřítku ukáže tento krok jako chybný a bude potřeba se vrátit ke starému bodování. Ale zatím pro příští turnaj bude platit toto bodování.

A teď už k finálové 4


1) Šeiner – Tefery – mono blue
2) Týnský – Korvold
3) Páleník – Chulane – to many combs
4) Matas – Kinnan


Kinnan se prokazuje, že je velice silný Commander a dá se hrát na mnoho způsobů. Za mě jeden z nejpůsobivějších a zároveň nejpřívětivějších (cenově) balíků pro začínající cEDHčkáře.
Finále bylo jako celý turnaj. Svižné. Chulane začínal s muligenem do 6 karet, ale zato s ideální rukou. Vše se však pokazilo tak rychle, jak jen šlo. Z druhé pozice jsem měl dobrý start a začal jsem Breeding Poolem a k němu i přes to, že jsem mohl zahrát Fyndhorn Elves, jsem si vybral Arbor Elves. Nijak jsem si neuvědomoval možné riziko toho, že na ruce byla již jen land bez zelené.

A než došlo na mé druhé kolo Korvold vyložil Wastedland a velmi ladně mě vyřadil ze hry odstraněním Breeding Poolu. Dále se ve hře nic velkého nedělo, jen si každý připravoval stůl na svůj Finish. Ale Tefery s explozivní manou v mana šutrech byl prostě rychlejší. Kinnan bohužel nehrál countrování, Korvold neměl odpověď na planeswalkera a Chulane i přes countrování v ruce zůstal bez many a barev. Následná nekonečná mana a proliz, který Tefery a The Chain Veil spolu vytvoří, přivolá Ugin, the Spirit Dragon s nekonečnou aktivací PWS abilit a následné zabití všech hráčů.


Celý záznam bude k vidění na našem Youtube

Play turnaje bych tentokrát uvedl jeden obojetný play, jelikož ten může jeden člověk považovat za missplay a druhý ne, ale z mého úhlu pohledu je to velice pěkný play, jelikož málokdo se obětuje, aby ostatní mohli dále u stolu pokračovat. Hráč s commanderem Chainer, Nightmare Adept měl v hrobu celé kombo pro Necrotic Ooze zahrál Reanimate a u stolu nikdo neměl odpověď krom Pact of Negation, ale bez potřebných man na zaplacení, ale aby hra šla dál, tak se obětoval.

Jednalo se již o 5. ligový turnaj. Do finále postoupí ti 4 hráči, kteří během ligy nasbírají nejvíce bodů ze 7 turnajů, které odehráli. Počítají se jen ty s nejlepšími výsledky. DATUM FINÁLOVÉ HRY JE 27.2.2021. Finále se bude hrát o Boosterbox v té době aktuální sady.


Více se dozvíte zde: https://www.facebook.com/groups/1605509169594480/

Těším se na vás na dalších warsech – 12.9.2020
Další termíny jsou:
10.10.2020
7.11.2020
5.12.2020