Jak by jsi popsal svůj balík? 

Je to klasický Tymna Thrasios combo deck, který se hrál v posledních několika letech. Změna nastala na místě LEDka, které bylo zakázáno a dovnitř šlo cephallid breakfast combo.

Jak jsi se připravoval na turnaj? Měl jsi nějaké změny v balíčku na poslední chvíli? 

Během Covid-19 pandemie jsem hodně ladil nejlepší deck na formátu před bannem a to byl Kenrith breach (dokonce jsem si koupil i Grim Tutor, který zabolel poprvé právě s bannem LEDka a podruhé, když jsem viděl co má vyjít v M21). Testili jsme s teammatem Víťou Čechem a dovolím si tvrdit, že jsem měl ten breach docela najetý. Po bannovaní, které připomínalo náhodné tahání karet z klobouku, jsem neměl zdání co budu hrát. Původně jsem chtěl vybrat z jiných dvou decků (Zur a artefact partneři), ale nakonec jsem přestavěl Tymna Thrasios právě na cephallid combo.

Moje první verze, kterou jsem hrál v Úvalech nebyla úplně vyladěná. Právě to my vysvětlil Vašek Myšák, když jsme se potkali ve 3. kole v Úvalech. Nebudu zastírat, že jsem tedy víceméně převzal jeho build (Vaškovi tímto posílám velké díky! :-)). Plus jsem udělal nějaké drobné změny, aby to nebyla úplná copy pasta 🙂 

Ohledně změn na poslední chvíli – tím, že odešel Wasteland, tak jsem zařadil Wild Growth. Nikdy jsem tu kartu neměl moc rád, protože s Wastelandem to bylo vždy 2 za 1, ale teď si myslím, že je to dobré 😉

Jak se ti hrálo a co byl tvůj nejtěžší či naopak nejlepší matchup?

Spojím 3+4

Poděl se s námi prosím o jednu či více zajímavých her, co jsi odehrál na turnaji.

V prvním kole jsem potkal Titanii. Byl jsem zvědavý jak deck bude šlapat bez Wastelandu a musím říct, že se to projevilo. Soupeř měl vždy T3 Titanii, takže to byl docela kvapík. V jedné hře jsem právě dostal Ghost Quarterem, načež jsem si našel basic landu a příští kolo soupeře zabil. Kdyby to byl Wasteland, tak už jsem prděl do hlíny 🙂

Druhé kolo Vojta Beneš a jeho Uro. V první hře jsem měl odpověď v podobě Swordu na ⅔ pašíka, který odtapuje landy i v mém kole, a to bylo klíčové. 

Třetí kolo koníci v čele s Heliodem. Oba jsme se se soupeřem shodli, že to je pro mě krásný matchup. První kolo jsem soupeře rychle zabil, druhé jsem zahrál lehkovážně a šli jsme na třetí. Soupeř muligan do 4. Já mám pomalejší ruku. Předvedl jsem několik hrozných bot (za zmínku stojí naběhnutí do husgbringera 2x a myslím, že i v jednom kole :-)). Byla to klasika – uděláte chybu a ta přinese další a další a už se v těch sračkách topíte :-). Naštěstí jsem našel/dolízal Teferiho a Grand Abolishera. Soupeř měl na stole matku, kterou vypnul právě Abolisher, tím Teferi mohl vrátit Hushbringera a já se mohl vykombit. V každým případě, po téhle hře jsem na sebe nebyl moc pyšnej… ale co důležitý jsou body a na ostatní se v….. 🙂

Čtvrté kolo fritka (a i můj pozdější finálový soupeř). Prohrál jsem 1:2. Všechny 3 hry byly velmi těsné. První jsem rychle vykombil kolo před lethal damage. 2. hru mám na ruce kil ve 3. kole, ale soupeř měl 3. kolo dříve a po položení blood moonu jdeme na další (smůla). Třetí hru jsem muliganoval do 5. a nechal na ruce 3 landy, Academy Rectora a myslím husu. Husa dostala nějakým bleskem a 4. land už jsem do konce hry nelíznul a všechno ostatní mi soupeř pobil 🙂

Páté kolo a soupeř s Willem a Rowanem Kenrithovými. Todle bylo na kameře, takže můžete kouknout. Co si pamatuju, tak jsem byl lakoš v tomto kole já, protože jsem si lízal ve 2 ze 3 her z vrchu karty, co jsem potřeboval.

Šesté kolo remíza.

Čtvrtfinále a bohužel se potkáváme s Víťou Čechem a jeho Prosshem, se kterým toho máme hodně nahráno…

Semifinále a UR partneři. Tímto se omlouvám všem co koukali na video a hlavně Milošovi. Hrál jsem to neskutečně pomalu. Nějak na mě sedla celodenní únava. V prvním kole jsem udělal chybu, když jsem držel Neoform od úvodní ruky a čekal na druhý tutor namísto abych konal, a tím pádem jsem byl po zásluze potrestán. V dalších hrách už jsem byl ale rychlejší.

Finále a opět fritéza. Vyhrál jsem 2:0 a myslím, že tentokrát jsem to hrál i přesně. Obě dvě hry byly pěkné a rozhodoval vždy jeden dva damage.

Co si myslíš o novém banlistu? Je něco, co bys změnil?

Banlist je špatný vtip. Já jsem pro strategii, aby byly banovány pouze karty, které dominují (jako třeba Vannifar nebo Urza jako generálové), ale banovat xy karet s úmyslem očištění formátu mi přijde úlet. Obzvláště v kontextu odbanovaní Gifts Ungiven. Když jsem to viděl poprvé, tak jsem si říkal, proč ne (viděl jsem tam max combo ohledně loamu, dark depths a dalších landů), ale je vidět, že jsem se hodně mýlil. Je to karta, která dokáže najít kombo, kterým prostě soupeře zabijete.

Takže ze zabanovaných karet dává samozřejmě smysl Lutri a LEDko (i když já bych spíš zabanoval Underworld Breach). Free kouzla bych nechal aspoň jednu iteraci. Ostatní karty bych nebanoval vůbec a vrátil bych i Mox a Ancient Tombu. Gifty pak nemají na formátu co dělat, jak už jsem psal.