1. Jak bys popsal svůj balík?

Tak tento balíček už piluji nějaký ten pátek. Pro svoji flexibilitu a manovou nenáročnost je s ním docela svižná hra a poslední dobou už i docela dobře chodí. Spojení mé oblíbené modré, tedy barvy, co vše zakazuje a vrací a k tomu přimíchané červené agrro je radostí hrát. Malé bytosti do prvních kol, a pak už jen kontrola hry a opponenta dostřílet fritkou.

2. Jak ses připravoval na turnaj? Měl jsi nějaké změny v balíčku na poslední chvíli?

Tak testoval jsem v naší MTG základně Edh Base v pondělí a ve čtvrtek před turnajem, takže můžu říct, že jsem byl připraven.

V pátek jsem udělal pár změn a vyměnil Dack Faydena za Clout of the Dominus, což trochu urychlilo rozhodování. Dále jsem přidal modrý Cryptic Command, který se ale nutno říct ve dvou barvě tolik neosvědčil. Dále jsem moc rád, že se do balíku mohlo vrátit prolízávání typu Gitaxian Probe a nakonec i Brainstorm. Člověk si pak s jednou manou na začátku ten mulligen může ještě rozmyslet.

3. Jak se ti hrálo a co byl tvůj nejtěžší či naopak nejlepší matchup?

No tak na to, že jsem nebyl příliš vyspalý po menší degustaci, tak se mi hrálo velice příjemně. Balíček celkem chodil, vnitřně jsem vnímal, že vyndání jedné země z balíků bylo moudré rozhodnutí, a tak to víceméně chodilo vše fajn. Nepamatuji si, s kým byla hra jednoduchá, ale za to si pamatuji pár přestřelek.

Myslím, že nejhůře jsem se cítil v semifinále, když Martin zahrál ve druhé hře kombo, na které jsem neuměl reagovat.

Kombo popis:

Nomads en-Kor + Cephalid Ilusionist nasypali všechny karty do z knihovny do hrobu, vylítla Narcomoeba, aby měl jak aktivovat Dread Return, a tím vyndat z hrobu lotleth Gianta a v klidu mě zabít.

To se bohužel opakovalo i v další hře. Přemýšlím těď o nasazení nějakého toho grave-removalu.

4. Poděl se s námi prosím o jednu či více zajímavých her, co jsi odehrál na turnaji.

Proti Kari Zev jsem čekal lehčí match up a tím jsem asi dost shořel..dále tím, že jsem udělal minimálně jednu větší chybu při vykládání zemí, která mě pak později stála i hru – holt člověk si pomalu sbírá zkušenosti 🙂

Vypjatý byl souboj o čtvrtfinále proti Heliodovi. Nečekal jsem, kolik může pár dobře nakombených i zahraných karet způsobit poprasku na stole. Největší problém byl neustálé přidávání životů přes „lifelink“, dále pak jeho slavné kombo, na které jsem v závěru druhé hry už neuměl odpovědět, a tak jsme se přesunuli na třetí.

5. Co si myslíš o novém banlistu? Je něco co myslíš že bys změnil?

Tak libí se mi, když můžeme vidět na prvních místech v turnajích nejen kombo decky, ale tím, že pustili Gifts Ungiven..tak tomu moc nepomohli. Hodně lidí pak vesele protůtoří spousta času a někdy ani nevědí, co hledají.. na gifty bych hodil banána.. 😀

Kontroverzní BAN?!

Wasteland a Cavern of Souls…?? Nevím, jestli je to jen hledání nových cest…nebo jen malicherné bannutí..já si asi týden před novými banny dostavěl Azusu, se kterou jsem se chtěl na turnaji ukázat.. ale teď už určitě ne-e..No čas ukáže.

Děkuji organizátorům za „good job“ a hráčům za bezva hry!

Miloš