Rozhodli jsme se že vám poskytneme návod, jak si zahrát paper online i v době kdy to není z různých důvodů možné. Spousta hráčů bude namítat proč si nezahrát online… ale to prostě není ono. My Vám ukážeme cestu jak si zahrát váš oblíbený Duel či Commander po internetu za pomocí webové kamery či mobilního telefonu.

Co k tomu potřebujete?

  • Stolní počítač ideálně notebook s internetem
  • webovou kameru nebo chytrý mobilní telefon
  • Možnost uchytit kameru/mobil na stativ (ideálně stativ s ramenem, ale fantazii se meze nekladou)
  • volitelné ale ulehčuje to hru:
    • sluchátka bezdrátová (nedochází tak ke zpětné vazbě)
    • bezdrátová klávesnice (někdy je nepříjemné se natahovat k mezerníku přes hrací pole)
  • A pochopitelně balíček, countery a tokeny

Jak to všechno zapojit a začít hrát paper online?

Ke hře budeme používat portál spelltable.com který zajistí napojení webové kamery či mobilního telefonu na jejich herní prostředí. Tím získáte možnost počítání životů, zadání vašeho commandera ,dokonce i rozpoznávání karet na stole a mnohem víc.

Přihlašovací obrazovka paper online

Stránka vyžaduje jednoduchou registraci můžete využít i O-auth různých služeb jako je facebook či google. Po přihlášení se dostanete na obrazovku kde zakládáte hru.

Založení místnosti pro paper online

Kliknutím na + Create game se vytvoří místnost kterou si nějak pojmenujete a dále v nastavení zvolíte jakou formou se bude do prostředí odesílat zvuk a obraz. Aplikace si vyžádá povolení k mikrofónu a kameře a nabídne Vám vybrat který zdroj pro vysílání použít.

Nastavení mikrofonu a kamery

Uživatelé kteří chtějí vysílat stůl přes mobilní telefon jen zaškrtnou Use mobile device as webcam. Pak již stačí kliknout na Join now

Nastavení zdrujů

Uživatelé mobilního telefonu pak jen přečtou QR kód pomocí aplikace fotoaparát, či otevřou nabízenou adresu a tím dojde k propojení kamery.

Herní místnost pro paper online

Teď už zbývá jen pozvat spoluhráče do založené hry to uděláte tak že vlevo kliknete na ikonku Invite players a pošlete jim adresu kterou vám aplikace zobrazí. Tento odkaz jim můžete poslat libovolnou cestou. Pozor jen že všichni hráči musí založit svůj účet ve službě spelltable.com.

Pozvání hráčů na paper online

Protože se jedná o aplikaci primárně určenou pro Commander, je třeba snížit počet životů na 20 před zahájením hry ale to se již s hráči slyšíte a vše si vy-komunikujete.

Jak obsluhovat aplikaci?

Je to prosté aktivní hráč který je na tahu má okolo svého videa zvýraznění a tedy je aktuálně jeho kolo. Pro předání kola mu stačí jen kliknout na mezerník a hraje další hráč v pořadí. Tyto klávesové zkrátky jsou celkem pohodlné a je možné si je kdykoliv zobrazit.

Klávesové zkratky

Aplikace umožňuje kliknutím identifikovat kartu na stole. Ne vždy se ale podaří kartu rozpoznat… Má to hold své mouchy. Nicméně při testování jsem zkoušel i altery… a k mému překvapení je to často poznalo správně. Pokud ale karta není rozpoznána je možnost si ji podle názvu v pravé části vyhledat a přečíst si ji v angličtině, v případě že se jedná o jiné jazykové verze karty. Z naší zkušenosti čím lépe je kamera umístěna vodorovně nad podložkou tím přesnější tato funkce rozpoznávání karet je. Jakékoliv zkosení obrazu již tuto funkci trochu ruší.

Jak vypadá hra připojená přes spelltable

Přejeme Vám příjemnou zábavu i v takto složitém čase a doufáme, že alespoň někomu z Vás tento návod pomůže si zahrát paper Duel Commander či Commender v době pandemie online.