Pravidla Dragon World liga 2022/23

Každý měsíc jeden turnaj (Praha, Poděbrady, Slaný, Hradec Králové, Tábor, Úvaly). Itinerář je následující:

• Září – Praha, říjen – Poděbrady, listopad – Praha, prosinec – Slaný (Úvaly), leden – Ústí nad Labem, únor – Hradec Králové, březen – Praha, duben – Úvaly, květen – Praha, červen – Hradec Králové, červenec – Tábor, srpen – Úvaly.

Za každou výhru v základní části turnaje, kterého se zúčastníte získáte, získáte počet bodů podle následujícího klíče:

• 1 výhra 2 body, 2 výhry 4 body, 3 výhry 8 bodů, 4 výhry 16 bodů, 5 výher 32 bodů, 6 výher 64 bodů, 7 výher 128 bodů.

Pokud náhodou v turnaji uhrajete tři remízy, budou se vám počítat jako jedna výhra.

Bodování je nastavené tak, aby nebylo rozhodující, kolika turnajů se zúčastníte, ale jaké výsledky na nich uhrajete. Systém by vás navíc měl motivovat hrát i v kolech, kde byste teoreticky mohli jen remizovat, protože skok mezi 5 a 6 výhrami je zásadní. Jelikož je spousty otazníků kolem COVIDU a nechceme opět Ligu rušit jako minulý rok – tak bude stačit odehrát 8 turnajů s min. účastí 30 lidí, aby se mohl uskutečnit finálový turnaj. V případě, že na turnaj nedorazí min. 30 lidí tak se turnaj do Ligy nezapočítává(Hráči se mohou účastnit libovolného počtu turnajů – není min. počet pro klasifikaci do finálního pořadí.)

O co se bude hrát? O hodně. V září 2022 proběhne speciální invite only event, kterého se zúčastní osm hráčů s nejvíce body (pokud by někdo nemohl, šanci dostanou další v pořadí). Ti si společně zahrají finálový turnaj, který se bude hrát systémem horního a spodního bracketu (tedy double elimination) s finále na tři vítězné zápasy. Ceny budou pro každého z osmi účastníků, první a druhý se ale mohou těšit na opravdové pecky. Price pool pro Ligu bude min. 10.000 korun(čím více budete chodit an turnaje, tím více bude na ceny pro Vás)

Další informace (a průběžný stav ligy) budeme postupně zveřejňovat na www.dragon-world.cz.

Dragon World Gaming