Čau lidi, tak podávám report z té pražské soboty.

Turnaj pro mě začal ve 2:30, kdy se u nás doma objevila zoubečková víla a zhruba do 4:00 byl zásah u mimča. V 8 se mi ještě podařilo zavřít kočku na chodbě v bytovce, a pak už jsme si to razili v pěti lidech autem do boje. Brzy jsme zjistili, že turnaj není od 10 hod. ? Ta hodina spánku by se hodila.

Hrát jsem chtěl něco proaktivního do tlaku. Na minulém Prague DC jsem hrál Izzet partnery s výsledkem 4:2. Cítil jsem však, že mi v balíku něco chybí. Strašně jsem chtěl rozšířit barvy na Jeskai, ale nebyl vhodný solo Commander. Takže jsem si řekl, že to bude Ludevic a Ishai. Pořád mi však vrtalo hlavou, že ten power level Ishaije není zas takový, ale už jsem neměl čas na extra experimenty. Měl jsem jen šanci na jeden testing v hospodě, kde si však kluci povětšinou vzali netradiční decky nebo generály z nadcházející edice. Řekl jsem si nakonec proč nehrát Tymna/Kraum jako Jeskai aggro a splashovat černou na 4 karty (Rollick free spell, Dreadbore, Confidant, Strixa..). První build měl dokonce i Blood moon a mana base to nevadilo. 4C moon Zoo je na modernu můj nejoblíbenější deck. Bez moonu jsem však mohl přitlačit na černé a lituji jen, že jsem nezařadil Bitterblossom.  V balíčku by šly vyměnit karty jako Lightning Angel apod., nicméně je to moje PETovka srdcovka a vyhrál mi pár her. Jinak jsem byl spokojen a přehrával jsem dobře creature based decky. 

Roman Vejdělek

Roman Vejdělek 2. místo 14th Prague DC

Můj balík zde.

  1. Kolo: Davin Tran od nás z Hradce, Kess

Dvakrát mě rozložil klasickým ZZZ, zabij, zahoď, zruš.

Za zmínku stojí snad jen vtipný moment, kdy na mě zavolal Judge 😀 za to, že si rozmíchám po první hře deck na kupičky 😀 Přišel rozhodčí, můj deck už stál odprezentovaný před soupeřem a David si vesele pořád šaflil svůj a u toho vysvětloval rozhodčímu, že „mám dostat asi nejspíš DQ “ 😀

Naštěstí mě prohra v prvním kole nezlomí a spíš mě to ještě víc motivuje hrát lépe.

0:2

0:1

2. Kolo: Lucka Plšková s Elfíky, Ezury

Když vidím elfy, vždycky se bojím, protože dokážou rychle zabít a mám k nim respekt. Rozhodně jsem je nechtěl podcenit.

V první hře to Lucka dávala docela po křivce a mohla mě dostat dost do problému. Chtělo to jen lépe sekvencovat a využit ability elfů. Zničila mi dokonce i Jittu. Měl jsem však ideální křivku na lítačky. Mantis Rider, Lightning Angel, Aristocratka a Kraum. Na letce holt mají elfové krátké nožičky.

Druhou hru to měla Lucka pomalejší a hra rychle skončila. Tak říkala, že jde na panáka. Tak jsem šel taky – na polévku.

Při vstupním měření teploty jsem měl 36,9 a jsem rád, že mi třeba po prvním kole nechtěla udělat kontrolní přeměření, jelikož jsem se už za ty 2 kola určitě zahřál a měla by free win 😀

2:0

1:1

3. Petr Klíma Uro 

S Petrem jsme naposled splitli finále v Najádě, kde jsme nehráli. 

V první hře zmasil strašně on mě, v druhé já jeho a ve třetí se Petrovi nechtělo na 5 karet, tak keepnul jen 2 foresty. Což ztrestala moje aggro ruka. Matka into Syn Loayalista into Taťka Tymna … a konec jištěn FoW. Co jsme to diskutovali, tak ten keep by byl brutus, kdyby přišel island dřív? Chtělo to jen trochu toho pomyslného kočičího štěstíčka, které člověk k úspěchu na turnaji prostě potřebuje. Prakticky stejně „špatné rozhodnutí“ jsem pak udělal i já ve 2. hře finále. #mulltofiveisscary

2:1

2:1

4. Kolo: Daniel Tocháček, kamarád z Pardubic, Aminatou

První hru jsem racoval Danovu Nemesis a už to vypadalo bledě, když přišla na pomoc se štěstíčkem pomyslné kočky Lízinka a lízl jsem si Helix, který mě healnul o 3, což dalo tak akorát, abych neumřel a zabil Dana zpět. #okolooživot  

Druhou hru to vypadalo bídně, Tochy měl generála a lízal. Naštěstí jen země, tak jsem měl čas nabrat dech. Hru rozhodlo, že na pěti manách Dan zahrál nějaký trojmanový spell a poté hned Balanci, pro kterou se rád obětoval Mausoleum Wanderer? Dan ne něj evidentně zapomněl. Doplať jedna je má oblíbená ohavnost.

2:0

3:1

5. David Czech, Winota 

Moc si nevzpomínám, nicméně se mi v obou hrách dařilo udržet tlak zabíjením (proběhl tam Fire na 2 bytosti). Klíčový moment byl, když David měl solidní board state (3 kousky non-humanů), já byl zataplej a David mohl hrát Winotu, což také udělal. Naštěstí kočičí jsem měl Smrtící Hamáčkův Rolák + Tymnu na stole. David pak asi za kolo dvě vzdává. Bylo to celkem napínavé. 

2:0

4:1

6. Tomáš Müller URO Ludevic/Kraum

S Tomášem jsme naposledy hráli také v Top8 v Najádě, nějak před nedávnem. Tam jsem měl Akiri/Tymna stax a o 4ku to byl lítý boj. Asi druhá nejtěžší hra, kterou jsem kdy hrál 😀 Oba jsme vzhledem k tlačence za námi museli hrát.

První kolo Tom nic nedělal a oba jsme měli už 6 ladnů. První spell byl ze strany Tomáše Ludevic, přes kterého procyklil Bolt na konci. Já ho vrátil Burowerem a překvapivě mi prošel i jako bytost. K tomu jsem ve svém kole přiložil Phoenixe a jel za 6. To mi dalo mega tempo náskok. Pak už jsem jen jistil situaci back-upem na ruce a Tomovi nepomohl ani zahraný Nemesis.

Druhou hru začal Tom víc na aggro, ale vím, že jsem to nějak pořešil a rychle ho zabil zpět.

15 bodů mi zajistilo 1. místo po základní části.

Top8 Josef Kumštýř – Aminatou

První byl Pepa Kumštýř s Aminatou, na kterou jsem si moc nevěřil, jelikož jsem neměl natestováno (ostatně jako na všechno ostatní, kromě kombo Kess a Tazri ?). Pepa je navíc super-experienced control player. 

První hru jsem měl dobrou ruku, kterou mi zkazila Duress. Na třech manách mi neprošel 2 manový klíčový spell (tuším Drannith Magistrát) ani přes krytí Spell Piercem. Po resolvu Aminatou už jsem tahal jen za ten kratší konec.

Druhou hru jsem se už viděl po mulliganu na řízku, ovšem podařilo se mi zázračně otočit, že jsem sám nechápal. Pro změnu Pepovi neprošlo něco důležitého přes counter + Daze.

Ve třetí hře byl opět rozhodující discard, který odhalil na Pepově ruce FoW, Treachery, Diabolic Tutor a Helmu. Zahodil jsem Treachery s tím, že jsem věděl, že další kolo dám malého Teferiho a zbavím se i Forsáže. Pak už to bylo poměrně snadné. Všechny tři hry trvaly dohromady však 90 min.

TOP4 Adam Fajkus – Tajic

(super generál – cutnul jsem ho večer z decku pro Fire Covenant)

V první hře jsem se snažil zadržet zuřivý Adamův nástup několika removaly. Sotneforge Mystic a jeho Jitta byli zesměšněni Giver of Runes, na kterého jsem dlouho neměl odpověď. Když jsem ji konečně aspoň vrátil Teferim a zahodil Inkvizicí, měl jsem už 5 životů a umřel na útok podpořený žetonem z líznutého Helioda.

Ve druhé hře jsem se cítil dobře. Měl jsem v pohodě ruku s removaly. Hra však skončila dřív, než pořádně začala. Adam dostal Gameloss za to, že Boumat Courier v první hře exilnul face down karty, které Adam nevrátil zpět do balíčku. Sám se k tomu přiznal a zavolal rozhodčího. Jednou se mi stalo, že jsem si při fečnutí zamíchal celou ruku do knihovny 😀 a vysloužil si také #GameSob.

Lavamancer, Flameslash, Mana Tithe na Generála, Chandra, Klika v draw stepu, Swordy, Kraum.. Měl jsem na vše odpovědi a rychle překlopil tempo rozhodující hry útoky lítačema ve svůj prospěch.

Finále Vojta Beneš – kamarád z Hradce, Uro 

Beny známý to UROlog a milovník žraloků. #hkfinale

Už jsem byl unavený a přemýšlel jsem, že to splitnem, ale zželelo se nám diváků na streamu, kteří byli natěšený na akci a taky posádka našeho auta chtěla vidět další Magic!! 😀 😀

První hra byla close grindění a Vojta pomalu přicházel o životy, které si zase přidával překvapivě Urem. Podařilo se mi Vojtu sjet na 6 živáků. O Confluenci na ruce sice věděl, ale asi před 20 minutami 😀 Prověřil jsem vzduch Mantis Riderem a dopekl ho?

Druhou hru jsem chtěl mít co nejdřív z krku, abychom teda už jeli. Keepnul jsem po mullu do 6 one lander. Na draw mi to nepřišlo tak hrozný a měl jsem Thoughseize, Daze, levný bytosti a fečku. Do 5 se mi nechtělo. Bohužel Thoughtseize sežral Force Spike a Dazu jsem musel spotřebovat hned na začátku na Rhystic Study. Ani jsem nemisnul landdrop, ale Vojta mi Jacem a Shacklama vysvětlil, jak tahle hra bude probíhat. Za pár kol jsem scoopnul.

Třetí hra vypadala nadějně, ale moc se protáhla. Vojta si vystiflil Ura hned na začátku a moje Klika a Nemesis se ho snažily racnout. Navíc jsem také lízal Tymničkou. Beny mě v upkeepu dal EoT, což převážilo jazýček vah na jeho stranu. Potom už tam začalo lítat moc žraloků a Blast Zone si připsala Quadro kill? Škoda, že jsem si za celou hru nelízl removal či vracení na Ura. Magistrát by byl hned lepší. 

Roman při hře - 14th Prague Duel Commander

Roman při hře – 14th Prague Duel Commander

Na ceny foil Force od Negation potěšila a hurá domů.

Jak byl Beny rozjetej, že celý den zabíjel lidi, tak před Hradcem zapomněl málem vystiflovat prudkou zatáčku a mohl si vylepšit bilanci dne o další 4 kousky. On předpokládám by se z gravu buybacknul. 😀

Po narození synka se můj Magic dost zredukoval a obětoval jsem komplet Modern, Pioneer ve prospěch DC. Byl jsem smířen, že si teda budu pinkat s klukama toho komandéra. Naštěstí formát je super competitive, zábavný a už mi ani nechybí PPTQčka. Narozdíl od 60 je větší prostor pro deck building kreativitu. Fungovat může ledacos ? Nebojte se experimentovat ať ukážeme těm žabožroutům, jak se to hraje 😀

V top 3 byl ještě Lelda a Pepa, taky pardubáci, takže Hradubická výprava dobrý. Gratuluju kluci!  

Díky organizátorům za další TOP turnaj a konec reportu.