Dnes se podíváme na uzavření ligy a report posledních Warsů letoška.

Zde FB cEDH Wars

Finálová 4

Před těmito Warsami více méně byla čtveřice finále ligy již téměř uzavřená až na poslední 4. místo o kterém mohl rozhodnout poslední turnaj a kupodivu se tak i stalo.

1. Petrák s 104b

2. Tejnský s 87b

3. Sýkora s 80b

4. Páleník s 68b

+ náhradníci

Čech s 61b

Inza s 60b

Dnešní report bude trochu více zaměřen na jednu osobu a to na mne. Protože se mi za tento jeden turnaj událo tolik zajímavých zakončení hry jako na žádném jiném turnaji a musím uznat, že to bylo velice příjemné a i poučné. Abych řekl pravdu šel jsem tenktokrát na Wars jen s tím, že si chci zahrát a na výhru nebo dokonce postup v ligové tabulce jsem se nijak nezaměřoval, dokonce jsem zapomněl podložku což se mi snad nestalo nikdy. Asi bych měl něco zapomínat častěji.

Musím uznat, že v průběhu té dlouhé doby se pořadí velice míchalo, v jednu chvilku byl ve finále pouze jediný Plzeňský hráč.

V prvním kole bylo složení stolu bez modré : Alesha,Tymna/Jeska,Ruric,Winota.

Vypadalo to na velice rychlou hru, ale díky malému spiknutí za účelem sklidit stůl a taky velkému štěstí se hra protáhla. Situace na stole byla velice dobře nakloněna Winotě se skvělým startem a v 3 kole zde bylo již 5 útočníků s dvojnásobným demage a hlavně zde byl Sanctum Prelate, který zakazoval mana cost 3 což v tu chvíli blokovalo většinu relevantních karet co měli soupeři na ruce. Tavesh/Tymna měl na stole od prvního kola Serra Ascendant. O přidané životy a ještě něco navíc však přišel po útoku Winoty a s dalším útokem od Aleshi, klesl pod 30 a ztratil power na Ascendantce. Ruric si již do připravoval půdu a mohl zahrát commandera. Zde již bylo ale potřeba jednat. Tavesh/Tymna měl na ruce schovaný Lightning Bolt což je karta, kterou tu málo kdo čeká. V reakci na cast Rurica střílí Sanctum Prelate a tím si odemyká i druhou kartu na ruce a tím je Dissmeber, který poté hned letí na Winotu. Mně se odemkly 3 ze 4 karet a jedou z nich byla Fire Covenant, který se ztrátou 14 životů uklízí zbytek stolu ostatních 3 hráčů. Na stůl přichází Ruric.Winota vykládá Legion Warbos, tvoří tokena a útok. Alesha hraje Yawgmoth a na stole již byl, ale i commander z předchozích kol. Tavesh/Tymna zahraje na stůl Tymnu a pasuje kolo. Ruric hraje Treasonous Ogre a commander útočí na Aleshu, zde je block a před demage sacrifice pro Yagmotha , zabíjí goblina Winoty a líže kartu. Winota s prázdnou rukou vykládá zem. Alesha, které zbývá asi 12 životů si připraví obranu na Rurica v podobě Seasoned Pyromancer a dvou tokenů co přijdou s ním a následná draw 2 karet. Tavesh/Tymna pasuje kolo. Ruric ztrácí všechny životy až na 3, pro many z Ogra a hraje Finale of Devastation za 12 x je 10 pro bonus na útok. Nachází Inferno Titan, ten střílí při příchodu do hry obranu u Tavesh/Tymna, který má v tu chvíli 16 životů zde stačí útok commandérem pro kill hráče. Na Aleshu útočí zbylí dva. Titán střílí a při útoku 2 ze 3 blokerů u Aleshi, zde následuje reakce v podobě obětování cílů do Yawgmotha změnšení útoku Rurika a tím záchrany hráče a draw 2 karet. V nich se nacházel Village Bell-Ringe, který po vstupu na bojiště odtapl blokery a zachránil i Aleshu. Dále již byla hra jednoduchá. Winota dorazil Tavesh/Tymna, Alesha dorazil Ruric a v ruce měl kartu již od open handy a tím byl Buried Alive v jednom z draw byl Goblin Bombardment . Do hrobu přes Buried šel Kiki-Jiki, Karmic Guide, Lurrus. Přes útok Aleshi do hry karmic Guide ta vyndá Kiki-Jiki, ten zkopíruje Karmicku a ta vyndá Bell-Ringera a následuje namnožení Bell- Ringra a sacrifice pro DMG přes Bombardment. Win

Druhé kolo bylo o rychlosti : Alesha,Yisan,Najeela,Codie.

Všechny balíky zde umí být velice rychlé. Král rychlosti je aktuálně s jistotou ale Codie.

Alesha si úmyslně nechal ruku, která je o něco slabší a pomalejší i přes Sol Ring, který byl v ruce. Aby se zajistila hra kvůli Codie, zde se musí nechat counter na Thassa Oracle nebo na Ad Nausea, měl jsem oboje . Začíná Codie s velkou manovou přípravou v podobě šutrů. Aleshi první kolo Land a Sol Ring S TÍM ŽE 2 A 3 KOLO BYLO V PLÁNU POČKAT. Ostatní obdobně. Codie však druhým kolem kombo přes Ad Nausea. Jak toho docílil se omlouvám psát nebudu, jelikož toto kolo trvalo 15 minut. Někdy ani to, že si necháte ruku na konkrétní situaci nemusí stačit.

Třetí kolo bylo pod taktem staxu Alesha,Yisan,Ukkima/Cazur,Urza.

Zde se pokazilo vše co jen mohlo až se to pokazilo natolik, že jsem z toho vyšel nejlépe jak jsem mohl.

Hra začala poměrně klasicky pro Urzu, což znamená commander 1 nebo 2 kolem s velkým množstvím many na další kolo. Hned poté na stůl přišel Tangle Wire od Yisan, tomuto tahu jsem moc nerozuměl, jelikož všichni kromě Urzi další 3 kola stáli. Urza mezitím krájel tokenem po nemalých kouskách Ukima/Cazur, který mu ale pomáhal pomocí Sylvan Library a zde se nepovedla první věc.Urza to špatně spočítal a hráče dorazila alesha commanderem. Yisan mezitím potajmu připravoval many, ale na stole byl téměř od začátku Gravedigers Cage a nemohl použít commandera stejně tak Alesha nemohla téměř nic. Urza stále utahoval oteže dále pomocí Tangle Wire a Winter Orb. Problém spočíval v nedostatečné znalosti balíku a spletení si manacostu kombo karet a z nejakého důvodu měl zafixováno že vše stojí 3 many místo dvou. V hře totiž měl již z dřívějšího tutoru Wallking Balistu s třemi counterama a na stole byl i Grim Monolith(taplý). V ruce totiž držel Muddle the Mixture a nevyhledal Power Artifact. Až v posledním nastaveném kole chtěl poradit a tak to zkusil. Yisan měl na stole připravený Mouth of Ronom a v reakci na cast Power Artifact střílí balistu. Urza se ji pokusí zachránit, ale špatně to spočítá a na spuštění komba mu chybí po zachránění balisty 1 mana a tak hra končí remírou a výhrou na životy pro mne. Yisan nejprve daroval hru Urzovi a poté změnil výtěze jednou kartou, velice zajívaný příspěvěk do hry. Win se téměř maximálním počtem bodů v remízové situaci.

  • Chlastat před turnajem se nevyplácí 🙂 .

Čtvrté kolo Alesha,Thrasios/Tavesh,Najeela,Urza.

Toto byla taková velice unikátní hra jak v úrovni MTG tak duševní. O vítězi opět rozhodoval jiný hráč, který se obětoval při pokusu zachránit stůl, ale naštěstí v rozhodování mu pomohla pravidla kde byla přesně tato situace co nastala definována a tím po zahrání svého zamýšleného tahu byl vítěz jasný a on získal bod za nepřímé vyřazení hráče.

Toto byla taková velice unikátní hra jak v úrovni MTG tak duševní. O vítězi opět rozhodoval jiný hráč, který se obětoval při pokusu zachránit stůl, ale naštěstí v rozhodování mu pomohla pravidla kde byla přesně tato situace co nastala definována a tím po zahrání svého zamýšleného tahu byl vítěz jasný a on získal bod za nepřímé vyřazení hráče.

Hra začala velmi slibně pro Najeela s commanderem v prvním kolem ve hře. Než ostaní stihli zahrát své commandery Alesha dala na stůl Drannith Magistrate. Tím Urza utrpěl tvrdou ránu. V následujících kolem Urza nalízal obě Forsky. Které použil na zrušení pokusů o win Najeely (Nature´s Will) . To samé udělal v dalším Ukima/Cazur, který ale neuspěl a na stůl přišel Derevi. Následující kolo Najeela zkouší vyhrát , připaví si many a utočníky následně použije Final Fortune a již mu to manově vychází tak aby vyhrál. Ukima/Cazur hraje v reakci na druhý útok Demonic Consultation a hledá Abrupt Decay nachází ho jako 3 kartu od spodu knihovny a přichází o 99.9% šancí na výhru, následuje dlouho přemýšlení a řešení zda je správné Najheele tím pádem zkazil výhru a s největší pravděpodobností jí odevzdal Aleshe. Zde pomáhá až po delší době pohled do pravidel, ikdyž jen mimochodný, jelikož Najeela zahrál Finale Fortune a on by mu zrušil výhru tak zaviní jeho prohru, jelikož je ten kdo způsobí to, že karta bude moci vyrezolvovat a tím pádem získá 1bod za zabití. Bod potřeboval, aby měl šanci na finále do kterého se bohužel s horšími pomocnými body nedostal. A tak bere bod za vyřazení hráče sám prohrává na draw z prázdné knihovny. Alesha snadno uválcuje Urzu, který nemůže téměř nic kvůli přetrvávajícímu Magistrovi. Win.

Toto pravidlo je platné pouze v turnajích, které pořádám nebo kdo používá mé pravidla . Jedná se o preventivní pravidlo k prvnímu pravidlu co jsem stanovil a to je : Bez vzdávání. Ale když se hráč sám zabije úmyslně by toto mohlo porušovat i tak a připravovali by tím jiné hráče o body. Více naleznete v pravidlech jsou vždy připnuty v události turnaje.

Finálová bitva turnaje skončila vlastně dříve než začala.

Alesha vyplnul svým prvním spelem hráče s Birgi až do konce hry. Přesto, že měl ideálku ale v ruce jen jednu zem na, kterou schytal Oposition Agent a tím, ale byl vypnut ikdyž ne z důvodu zemí i další hráč, který držel jen tutory. Alesha po špatném tutoru(Gamble) do karty kterou nemohl zahrát a následného 2x draw do karet se stejným problémem. A Vítěz byl již jasný jednalo se již o hru proto zdi.

1. Luxburg – Thrasios/Tavesh

2. Páleník – Alesha

3. Brabrec – Birgi

4. Nguyen – Ukkima/Cazur

Oblíbenost barev byla tentokrát nakloňena červené a černé.

Všem moc děkuji za účast a těším se na vás v příštím roce . Krásné Vánoce a Šťastný nový rok přeje Jan Páleník.

Další Wars budou 29.1.2022.

Dominatoris (Jan Páleník)