Turnajs e počítá co Ligy. Zde naleznete vše o lize.

cEDH Liga

Report z Plzeňských Wars. Tentokrát jsem zkusil podat ty hry trochu jiným pohledem na věc tak snad se záměr zdařil.

Tentokrát musím velmi poděkovat za velkou účast hráčů z Prahy a je to i na finálové 4ce poznat.

Je velice zajímavé sledovat jak se meta vyvíjí a vždy se zopakuje nějaké obdoby z naší historie dle toho kolik lidí odkud přijede a díky tomu je formát krásně nepředvídatelný. Tentokrát jsme se vrátili k rychlejšímu hraní, které jsem zdržoval jen já se svým Chulanem, i přes to, že je to primárně combo balík, ale mám tam možnost to trochu zpomalit a tak jsem se činil.

První kolo – Chulane , Selvala , Teysa , Kirk

První kolo, kde je proti vám Selvala a Kirk značí, že se budou předhánět kdo je rychlejší. Oba balíky disponuji opravdu rychlým startem a kombem z ničeno na stole. Na druhou stranu mají stejný problém a to je, že bez Commandera jsou bezradní. Takže můj cíl byl nechat si ruku kde bude counterspell a nejaký stax, ideálně Dranith Magistrate. To se mi sice povedlo, ale i přes to na stůl ještě před tím než jsem mohl Magistráta vyndat vyskočila Selvala. Kirk to sice nestačil, ale měl na Selvalu přípravený removal. Teysa mezitím vpovzdálí budovala pomalu tokeny. Kirk měl však v záloze připraven další removal a zbavil se poté i Dranita a zahrál Commandera. Na další spell již mana nezbyla. Chulane pomocí Gilded Drake krade Kirka a následně blokuje hru pomoci Mana Breach. Bohužel od začátku hry proběhl u Chulane jediný draw země a vše bylo potřeba dělat velmi zdlouhavě. Tím, draw byl Gaea´s Craddle. Oponent měl Collector Ouphe, který společně s Breachem kompletně zastavil Kirka. Také ale sebral velice důležitou manu z Mox Diamond, Chulanovi. Díky malému triku byla možnost jak z této situace vytěžit manu zpět a přitom nikoho neodemknout. Jelikož na stole byl Oko a Craddle tak nefunkční Mox se mohl proměnit v 3/3 Elka do obrany a zároveň zařídil manu navíc pro zahrání dalších spelů. V tuto chvíli Teysa odhalila svoji sílu a začala obětovávat svůj board. Díky Commandérovi s Bastion of Remembrance tam měl dostatek sil na těsný win ale opoměl že stax v podobě Collector Ophe již není ve hře a tím zapomíná na many z Treasure, aby mohl točit z hrobu Reassembling Skeleton. Hra však díky tomu končí remízou v posledním nastaveném kole, kde by Chulanovi stačilo jedno kolo navíc pro kombo, které měl již celé připravené. Jen stále byl na Manas Crow s 2mi zeměmi.

Druhé kolo – Chulane , Tymna/Thrasios , Kenrith , Meren

Toto kolo bylo obtížné, nebyla zde ani jasná volba ruky. Usoudil jsem, že bude potřeba hru rychle vyhrát. Záměr se nezdařil a kombo mi bylo přerušeno jak vlastní nešikovností tak ze strany oponentů. Opakovaný pokus o výhru vždy selhal o jednu manu nebo counterspell, který nenechal přijít do hry Cloudstone Curio nebo zamezil použití Eldeich Evolution a Shrieking Drake, který už byl tou dobou v exilu. Nicméně stále ale šance byla. Kenrith, který používal společně s Meren životy jako zdroj a pod neustálými útoky ze strany Tymny byl pod velkým tlakem a nedokázal se rozjet. Na stole od Chulane byl dán opět malý stax v podobě Llavan, který omezil Thrasia a lehce i Kenritha. Hra se zastavila . Před posledním nastaveným kolem, kde jsem stále měl šanci na win, mi byl odstraněn Chulane a bylo jasné, že to již vyhrát nejde. Plným útokem Chulane dorazí tedy Kenritha na combat dmg a odnáší si druhou remízu a bod za zabití.

Třetí kolo – Chulane , Thrasios/Bruse , Najeela ,Kirk

Velice zajímavé kolo. I přes můj jednostranný play proti Thrasios/Bruse hra dopadla jak jsem očekával jeho výhrou. Tento balík obsahuje velice jednoduché, ale opravdu efektivní kombo. Přes Birthing pod do hry přijde Kiki-Jiki kombo celkem za 5 many. Hru jsem úspěšně zpomalil pomocí Lavinia, Llawanem a Mana Breach. Kirk byl zcela tímto vyřazen ze hry a do konce hry nemohl nic zahrát. K mé smůle měla Najeela na stole jedinou kartu, kterou zcizil pomocí Gilded Drake, Thrasiosovi. Tento kousek pro mě byl naprosto zdrcující, jednalo se o Dranith Magistrate a situace na stole byla taková, že bez commandera jsem neměl žádnou možnost vyhrát. Thrasios i přes veškeré omezení spustil kombo. Naštěstí jsem s tím počítal a byl jsem na to připraven s manami na Cyclonic Rift a v útoku odvracím prohru. Bohužel Dranith, který mě zcela blokoval byl vrácen původnímu majiteli a ten ho opět zahrál. Následující kola byla jen čekání na top karty, který se nekonal a Thrasios vítězí položením komba z ruky.

Čtvrté kolo – Chulane , Teysa , Tymna/Jeska , Edric

V tomto kole šlo o vše. Turnaj byl bodově extrémně vyvážený a výhra u tohoto stolu mohla pro Chulane i pro Jesku znamenat postup do finále. Hru začíná Teysa s pomalým startem a toto tempo udržel i po zbytek hry. Edrick je takový zvláštní balík. On vlastně nic nedělá a tím je extrémně nebezpečný. Každý ho nechá na pokoji, ale tento přístup se nevyplácí. Naštěstí hra byla velmi rychlá a k ničemu velkému se nedostal. Jako první se k velkému playi rozhodla Jeska a pomocí Jeska’s Will získává zcela zásadní karty jako je Reanimate a mamy. Dalším spellem byl Wheel of Fortune, na ten přichází counterspell od Edrika a tím padá původní myšlenka a následný pokus o zvrácení situace se nedaří o jednu nebo dvě many. Hraje Jesku a střílí. Edric je paralyzován po střelbě od oponenta a pasuje kolo. Chulane ještě na konci Edrikova kola hledá tutorem Alluren na vrchol knihovny s tím, že ve hře již má commandera. Ve svém kole hraje Alurren a ten prochází. Následuje již zdarma Recruiter of the Guard, který hledá Shrieking Drake . A kombo je na světě. Líznutí knihovny, vyndání všech zemí a získání bonusových man z Lotus Cobry následné zahrání 10+ bytostí a všem dán bonus pomocí Finale of Devastation za 50+. A win je na světě.

Finálová 4.

  1. Bartošek – Kraum/Tymna
  2. Mazáč – Kraum/Tymna
  3. Luxburg – Thrasios/Tavesh
  4. Páleník – Chulane

Decklisty : ZDE

Finále začalo tak jak jsi představuji že by mělo vypadat . Velice svižně. ( viz. Foto po prvním kole)

A jak začalo tak i skončilo i přes masivní draw z Rhystic Study jsem se nedostal k ničemu relevantnímu, abych se rozjel a pokusil se hru ukončit. Proto jsem podpořil a ochránil Wheel of Fortune i přes to, že na stole ležel Dauthi Voidwalker. V nové ruce bylo 5 zemí a Fierce of Guardianship. Naopak Bartošek získal celé kombo a pomocí Dauthio získal Grand Abolisher. Tudíž Fierska byla nepoužitelná. A win byl na světě. No někdy se prostě po kolečku zadaří, proto mne tyto karty opravdu baví.

Těší se na vás příště Jan Páleník.