Krásný den všem a obzvláště těm, kteří čtete tento reportík. cEDH Wars v Praze po organizační pauze byli velice povedené a v krásném počtu a bylo zde i mnoho nových tváří. Tentokrát není report z mého pohledu jen jsem editoval.takže si užijte report přímo od vítěze. Takže doufám, že si užije nový pohled.
Co se týče oblíbenosti barev nebo decků tak oproti Plzni zde byl v opravdu hojném počtu skoro až zneužíván Thassa´s Oracle kombo. A tím máme tedy i určenou nejoblíbenější kombinaci barev. Co je ale velice pěkné je že se rozrůstá i počet 4-5c balíků.

Dále již předám pero našemu vítězi.

Ahoj všichni. I když jsme některé commandery viděli vícekrát tak bylo spoustu balíků a hry byly rozhodně zajímavé. Celkový post bude z mého pohledu Thrasios/Tevesh hráče, deck umí být velmi rychlý a zároveň se mu daří grindin v pomalejších a zastoxovaných hrách kdy turbo a strom decky mají pramalou šanci na výhru.Měli jsme jen jeden stax na celém turnaji z 21lidí. Takže hry probíhali relativně svižně a teď už k hrám samotným.

První kolo

Diceroll vyhrál Krark a hned v prvním kole ho i vyložil. Všichni kromě K´rrika měli solidní rampu, a byli do dalších kol připraveni na témeř cokoliv. V druhém kole přišla na stůl Sakashimu a oba partneři byli na stole. Bohužel jsem nevěděl jak velký problém to znamená a necítil se ani moc ohroženě. Můj velký plán na T2 Dauthivoidwalker a Windfall byl bohužel překažen, když Krark/Sakashima zahrál Pact of Negation a začal házet kostkami na Krarktriggery, v tu chvíli jsem pocítil víc než jen menší zděšení. Poté co byl můj windfall zcounterován a já odesílal kolo s prázdnou rukou jsem veděl, že hra mi pravděpodobně utekla mezi prsty. Díky Pactua rampě si Jirka dokázal každé kolo ohlídal alespoň jeden důležitý spell, i když ho to zpomalovalo. Následný topdeck VoidSnar, který za jednu modrou vrací nonland permanent, byl v tu chvíli smrtelný pro nás všechny. Následně v jednom kole za 3 many povracel všechny moje bytosti. Meren a Krik pochopili, že toto bude problém, přes který se pravděpodobně nedostaneme. Následně díky Veyran, voiceof Duality, která za každý cast nebo copy spellu dostane +1+1 jsem byl brzo poražen na combat damage, Meren a Krik následovali brzo poté. Hra teda šla zaslouženě za Jirkou a první kolo bylo za námi.

Druhé kolo


V druhé hře jsme se já druhý TeveshThrasios setkali na stole proti sobě.Takže jsme věděli co od sebe očekávat. To bohužel neplatilo pro naše soupeře jelikož, Bruvaca a Kalamaxe jsem viděl poprvé v akci. Hod kostkou vyhrál Bruvac a hra mohla začít, na úvod dodám, že Kalamax hráč bohužel hrál s rukou s jedním landem do druhého kola se nedostal na víc jak 1 manu. Hra tedy probíhala spíše ve stylu trojhry, krom něj jsme všichni v třetím kole měli dostatečný počet mana creature anebo mana kamenů, abychom mohli začít kouzlit. Zásadní moment ve hře přišel, když jsem vyložil Seedborn Muse. Díky menší politice a 1 counteruna ochranu se mi ji na stole podařilo udržet, s pomocí Training Grounds, které jsem vyložil probíhala hra v jednoduchém stylu. Každé nepřítelské kolo jsem si lízal 3 karty přes Thrasios a utekl jsem ostatním. Výhra proběhla pomocí Kinnan, BonderProdigy + BasalthMonolith, což společně vytvoří nekonečno bezbarvé many, v tu chvíli stačilo líznout zbytek balíčku, zahrát Laboratory Maniac a aktivovat Thrasiose naposledy pro výhru.

Důležitá věc, na kterou si dát v takové chvíli pozor jsou země co vás mohou donutit líznout kartu, Petr takovou jednu měl. Naštěstí jsem to nepřehlédl a nešel si pro výhru přes Thassa´s Oracle. V tom případě bych hru prohrál a bod by byl připsán Petrovi.

Třetí kolo


Hru začíná Foodchain Ukkima/Cazur. Osobně jsem si užil krásný mulligan na 5 do špatné ruky, takže jsem se ve třetí hře cítil trochu jako pozorovatel. Ukkima/Cazur měl neskutečný start kdy v prvním kole přišlo na stůl 6 many a Sylvan Library což je jeden z nejlepších startů co jsem na turnaji viděl. Ostatní u stolu se, ale zpět rozhodně nedrželi a v prvním kole jsme mohli vidět Imperial Seal od Tasigura, který zapomněl zkontrolovat bytosti na stole a přehlídl Ragavanapod kontrolou Najeely. Sám neměl žádného blokera. Najeela měla v dalších kolech vcelku klidný plán s Rhystic Study a čekáním. Ten, ale nevyhovoval ani Cazur/Ukkime ani Tasigurovy. Druhé kolo vstupuje do hry Hermit Druid, což je společně s Foodchain hlavní karta pro Ukkima/Cazunrdeck. V tomto orbitu také zahrál Tassigur Ad Nauseam, které prošlo. Jeho životy se rychle snížili ze 40 na 10. Bohužel nebo bohudík z celého Ad Nausea, jsme viděli pouze counterspelly a žádné urychlení ani kombo karty. Tassigur tedy musel trochu poupravit svůj plán, zahazuje přibližně 18 karet a posílá kolo dál. Bohužel jsem osobně neměl od začátku jedinou interakci, takže jsem hru stále sledoval z povzdálí. A doufal, že se kluci vystřílí na sebe a já budu mít otevřené okno k combu. To se, ale bohužel nestalo. Poté co se kolo dostalo na Ukkima/Cazur a aktivaci Hermit Druida bylo díky dobře připraveným interakcím vše vyřešeno a hra došla ke zdárnému konci s Thassa kombem.

Čtvrté kolo


Čtvrté a poslední základní kolo turnaje, všichni jsme byli už celkem vyčerpaní. Každý u stolu však doufal v body za výhru a postup do finále, proto ani poslední kolo nijak nezaostávalo. Hru začínám já a dostávám Tevesh v prvním kole do hry, v tu chvíli se cítím vcelku dobře i s tím jak se asi hra bude vyvíjet. Yuriko se snažila rychle začít tlačit útoky, ale díky tomu, že první vrchní karta otočena zem jsme si všichni u stolu oddechli. Oddech moment, ale záhy zkončil poté co vyložila Rule of Law v modré verzi, která prošla bez odpovědí. Díky tomu 3 hráči byli limitováni na jednu kartu za kolo, jelikož Yuriko to tolik neomezuje. V dalším orbitu 3 z nás vyložili Rhystic Study a připravili jsme se na delší hru. Ve čtvrtém kole se mi povedl Toxic Deluge a vyčistit stůl od všech potvor, takže Yuriko přestala být hrozbou a Tevesh byl připraven na svou ultimátní schopnost. Díky které jsem získal všechny commandery. Poté co jsem se zbavil stax karty, která nás brzdila jsem měl připravené combo přes Thassa a Demonic Consultation. Ostatní se rozhodně nedrželi nazpět a přes counter spelly, kterými se mne snažili zastavit se počet kouzel za kolo dostal až na 12. Naštěští díky obrovské karetní výhodě, kterou jsem měl díky Tavesh, který byl ve hře od prvního kola. Jsem vše zdárně zakončil v můj prospěch.

Finále

U finálního stolu jsme se potkali s Thrasios, Triton Hero a TeveshSzat, DoomofFools, Rafiqofthe Many, Krark, theThumbless a Sakashimaof a ThousandFaces a Kraum, Ludevic´s Opus s TymnatheWeaver.
Překvapivě byla tato hra nejpomalejší ze všech, začínal Kraum/Tymnaa díky Jeweled Lotusu a Lotus Petalu jsme viděli Krauma v prvním kole. Rafiq se snažil prvním kolem hru zastaxovat, ale Jirka, který by se nezvládl rozjet na měl counter spell do prvního kola připraven. Druhým kolem Rafiq pokračoval se staxem a vyložil Drannith Magistrate. Kraum, který tímto byl staxnut musel začít hledat odpovědi. Ve třetím kole našel odpověď díky Wishclaw Talisman. Naštěstí neměl dost many, aby poté vyhrál. Wishclaw Talisman se poté dostal ke mně a daroval mi tutor na ochranu komba v podobě counterspell a klasicky díky Thassas Oracle jsem finále vyhrál.

Note: Turnaj, který jsme měli v Najádě byl po dlouhé době s krásnou účastí a myslím, že jsme si ho všichni užili, určitě docházelo k missplayům, které hry ovlivňovaly a ve finále například bylo velké štěstí, že interakcí bylo přesně akorát. Co se dá dodat, jít pro výhru poté co se někomu nepovede odkombit je prostě nejlepší pozice, v které se můžeme snažit vyhrát.