Proč ses rozhodl hrát svého generála nebo partnery a v čem je podle tebe jeho nebo jejich hlavní výhoda?

Měl jsem doma pěkný Corrupt a Consume Spirit. Hlavní výhoda je v card draw, vyhrávám prakticky všechny dlouhé hry.

Vzpomeneš si na generály, se kterými si hrál? Popiš svou cestu turnajem…

První kolo, Karlov of the Ghost Council. Ten matchup je hodně pro mě, celkem rychlé 2-0.

Druhé kolo, Aminatou, první hru rozčísnul Emrakul, druhou hru se nedělo nic zásadního, párkrát jsme si všechno zabili a nakonec jsem líznul víc karet.

Třetí kolo na kameře proti Sai, Master Thropterist. První hru má soupeř jehlu na Teveshe, cca v 6 kole nechumpne útok Tourachem před Wratama, což se ukáže jako rozhodující někdy kolem 18. kola, kde mě sjede na 1 a umře zpět za přesný lethal. Druhou hru jde do 5, ale zničí mě Sai s Retrofitter Foundry. Třetí hru mam Worst Fears a posekám mu cely board do Saie.

Čtvrté kolo, Kroxa. První hru má discard na moje zabíjeni, removal na moje příšery a rychle mě přejede. Druhou a třetí hru už hrajeme spíš v mém tempu a můj card draw převládne.

Paté kolo Tevesh + Gillanra. První hru má soupeř Exploraci a hraje několikrát Teveshe, kterého kontroluju zabíjením a Karnem. Když začnu otáčet, tak mi pres Ravens Crime + Life from the Loam zahodí 4 karty z ruky, ale zbývá mi tam Emrakul, na kterého nemá odpověď. Druhou hru jdeme do nastavených, kde ho Emrakul připraví o moznost končit hru. Výhra 1-0.

6 a 7 kolo plichta.

Top 8. První kolo proti Adeliz.

Nelížu moc zabíjeni, ale soupeř má převážně rušení, takže se chvíli přetahujeme. Nakonec se mi povede ho zatapat a zahrát Worst Fears.

Druhou hru to má soupeř dost svižné. Na 10 životech pokládám Wurmcoilu proti 3 letadlům a soupeř nesmí mít blesk. Nemá. Další kolo nacházím Cabal Coffers, které mě nechají flashbacknout Increasing Ambition a 2 letadla zabit. Hotovo.

Druhé kolo Inalla. První hru mám Spellbombu, na kterou soupeř hledá odpověď. Mezitím ale lížu Griefa, zahodím mu Spellseekera a exilnu hrob. Férovou hru nemá šanci vyhrát.

Druhou hru začínám Urza‘s Sagou, abych mel bombu proti combu. Soupeř najde odpověď pres Gifty, ale combo provede spatně a není mě schopny zabit. Když by seknul všechny země, tak mě dostane na 1.  Takže se štěstím 2-0.

Finále opět Inalla. Vardzi to hraje podstatně lépe, než můj předchozí soupeř. První hru odcombí ve 3. kole (moje druhé). Druhou hru si pohlídá můj hate a zabíjí mě v 5. kole.

Jaký byl nejintenzivnější zápas dne? A proč?

Asi proti Adeliz, kombinace tlaku a rušení byla dost nepříjemná a obě hry jsem mohl lehce prohrát.

Co byla tvoje all-star karta? A jakou kartu bys naopak raději nehrál?

Z největší bídy mě pravidelně tahal Emrakul, nehrál bych černý hrad.

Udělals před turnajem nějaké metagame cally – jak ses připravoval na Vopici a Inalu?

Dal jsem tam trochu grave hate, ale nic extrémního.

Nějaká chyba, tvoje nebo soupeře, která by stála za převyprávění?

Asi nic zásadního. Proti Teveshovi jsem odevzdal hru, když jsem si nenašel pres Increasing Ambition Spellbombu na soupeřův Tectonic Edge s Life from the Loam, ale soupeř obratem odevzdává zpět, když zničí Coffery namísto zahozeni cele ruky pres Raven’s Crime (měl jsem 2 karty z tutoru).

Co sis odnesl za cenu?

Display MH2.

Kolik si toho vypil?

Byl jsem autem, takže jenom limonády.

Máš nějaký vzkaz pro organizátory?

Super akce, těším se na další turnaj.

Zabanoval bys Vopici nebo Inalu? A přidal ještě něco dalšího? A co bys odbanoval, pokud bys mohl vybrat jednu kartu.

Inalu určitě, jednokaretni combo z command zóny je moc. Opici nevím, určitě bych ale odbanoval Zurga, když může být opice.

Jan Verner