1) Jak by jsi popsal svůj balík? 

Klasickej Esper control – hromada rušení, removalu a card advantage v podobě čehokoliv co se dá s Ami bliknout pro ještě větší value. A samozřejmě combo finiš aby to všechno netrvalo tak dlouho 🙂

2) Jak jsi se připravoval na turnaj? Měl jsi nějaké změny v balíčku na poslední chvíli? 

Primárně hraním co nejvíc (čtvrtky u rytíře, testování s kamarády, xmage liga). Dokonce jsem po pár průměrných turnajích s Ami koukal po něčem novém a zkusil UR partnery, ale moc mě to nenadchlo (rozuměj nešlo mi to) a tak jsem se vrátil k tomu jedinému s čím jsem kdy něco uhrál, tedy full controlu.

Největší změna bylo přidání většího množství graveyard hatu, mezi popularitou ura, hogaaka a odbanováním giftů mi přišel potřeba. Z původního počtu 0 jsem šel rovnou na 4 přidáním RIPu, Kaya’s Guile, Bojuka Bogu a Ashioka. Zároveň jsem se inspiroval Jirkou Kracíkem z TOP8 z Prahy a nahradil combo Jace s konzultací za zmíněný rip s helmou. Změny se nakonec osvědčily jak proti urovi tak i ve finále proti tymna/kraum reanimátoru, kde to bylo hlavně o nich.

3) Jak se ti hrálo a co byl tvůj nejtěžší či naopak nejlepší matchup?

Hrálo se mi až překvapivě skvěle, balík fungoval nádherně a přestože chyb nebylo na mojí straně málo (například zabít anaxe a pak zahrát RIPko není ideální), tak mě to hry nestálo a šest ze sedmi výher skončilo s výsledkem 2-0.

Na Ami se mi hodně líbí, že většinou jsou hry mnohem víc o jednotlivých rozhodnutí během dlouhý hry než o matchupech (čestná výjimka blood moon). Jinak creature decků jsem potkal dost, což bývají ty příjemnější hry a na druhou stranu jsem ani jednou nepotkal UR partnery, z kterých mám velký respekt a nikdy je nevidím proti sobě rád.

DC LIGA TOP 8th ÚVALY

3) Poděl se s námi prosím o jednu či více zajímavých her, co jsi odehrál na turnaji.

Nejvíc vzpomínek mám na zápasy proti Ondrovi s Isamaru, který mě porazil v základní částí a kterého jsem potkal ještě jednou o něco úspěšněji v semifinále. První naší hru začínal a poslal tam land, isamaru, mox amber, giver of runes. A jelikož jsem neměl ani 1cmc interakci ani sweeper a v druhém kole tam vyskočily další 2 bytosti, tak bylo rychle po hře.

V naší další hře zase tlačil se 4 bytostmi. Já měl pět zemí, na stole nic a příští kolo měl Ondra lethal. Nejlepší play co jsem našel, byl Wishclaw Talisman pro Balance a tak jsem poprvé v životě předal kolo soupeři i se svým talismanem. S 12 životy jsem se cítil celkem jistě, čekal jsem tutor pro Winter Orb (na kterou jsem měl připravenou Detention Sphere) a bytost k tomu.

Nakonec ale z talismanu přišel Armageddon, který nás oba poslal do pravěku. Po tom co jsem 2 další kola passnul bez jediného landu a na druhé straně stolu vyskočila malá bytost a koptéra k tomu, jsem si už vůbec nevěřil. Další drawy byly Maze of Ith a Mystic Sanctuary (ne úplně země v který jsem doufal :), ale s pomocí Mazy, talisman tutoru pro další zemku a nějaký levný interakce jsem dokázal na pár životech stabilizovat a o několik kol později to stačilo na dost nečekanou výhru.

4) Co si myslíš o novém banlistu? Je něco co myslíš že by jsi změnil?

Celkově mě nový banlist nepobouřil tak jako asi většinu. Osobně mi Wasteland ani Caverna nijak nechybí, i když je to dost ovlivněné tím co hraju. Z mého pohledu proti oběma kartám moc neexistoval nějaký counterplay a občas to vyhráli skoro sami o sobě. Ale je mi jasné, že se na to dá dívat i z druhé strany. High tidu je mi líto.

High Tide – Altered!

5) Nějaká vychytávka, nebo něco co by jsi změnil v organizování turnajů?

Čas 50 minut na kolo mi přišel jako příliš málo, dokonce i mono White aggro skončilo z prvních čtyř kol 3x v nastavených kolech, celkově se jedná o pomalejší formát a těch 55 minut mi přijde vhodnějších. S tím, že začátek se může pousnout o půl hodinu dřív, ať se nekončí příliš pozdě a klidně zkrátit registraci. Co jsem koukal na srpnový turnaj, je to přesně tak, což je prima.

Díky za organizaci, super turnaj!


Josef Kumstýř