1. Jak bys popsal svůj balík? 

Jako “all in combo”, které je konzistentní. Jedná se o kombinaci Aluren a Cephalid breakfast. Asi to nebude úplně deck pro každého, ale kdo mě zná, tak ví, že čím obskurnější kombo, tak tím lepší a dost často k tomu ani nepotřebuji openenta, vystačím si sám 🙂 

2. Jak ses připravoval na turnaj? Měl jsi nějaké změny v balíčku na poslední chvíli? 

Aluren/Cephalid jsem s přestávkami hrál už někdy od roku 2018, jen jsem ho teď nechal relativně dlouho ležet ladem a oprášil teprve nedávno. Takže to byl deck, který se průběžně měnil v čase s ohledem na nové karty a nebo ruzné bany, které proběhly. 

Úplně poslední karta, kterou jsem přidal den před turnajem, byla Cabal Therapy. Na první pohled se to může zdát jako divná volba, ale dost často si potřebuju vyhodit sám sobě z ruky náhodně líznutého Lotleth Gianta nebo Dread Return a právě CT to umožní i po tom, co si odemelu celý balík, díky flashback. Nemluvě o tom, že se občas zadaří a stačí říct FoW/FoN a nebo Swords to Plowshares 🙂

S klukama z naší skupiny jsme se jednou sešli před turnajem, abychom si zahráli a trochu oprášili karty. Jinak to ale bylo opravdu bez přípravy, minimálně po dobu Covid-pauzy (podle toho taky vypadalo několik příšerně zahraných playu během turnaje) 

3. Jak se ti hrálo a co byl tvůj nejtěžší či naopak nejlepší matchup?

SPOJÍM 3+4 ….

4. Poděl se s námi prosím o jednu či více zajímavých her, co jsi odehrál na turnaji.

 S deckem se hrálo výborně, je konzistentní, dostatečně rychlý, má přístup k extra maně v podobě mana dorku a celou řadu tutoru, které najdou jedno z několika komb, která v decku jsou. 

Obecně, mimo tento turnaj, tak nejtěžší matche jsou proti mono blue balíkům s counterspelly, UR partner tempo a obecně jsou nepříjemné hry proti White Weenie.

Nejtěžší match na tomto turnaji byl rozhodně proti Grenzovi/Vojta Kotek. Potkali jsme se v základní části, a pak ještě v top4. Obě hry byly velmi vyrovnané a skončily 2:1. Asi největší perlička je, že z těch 4 vyhraných her se mi nějakým zázrakem podařilo 3 z nich vyhrát i přes položený blood moon na stole, vzdal jsem se Blood Moonu pouze 1 🙂 

Vybavuji si jednu z těch her – v jedné jsem stihl kolo před BM položit Aluren, Wall of Roots a bohužel nic dalšího, krom zemí, které jsem měl na ruce. Neměl jsem žádnou basic a ve svém kole jsem líznul Vedalkan Aethremage, přes bezbarvé many jsem si našel Spellseeker, který zadarmo přes Aluren našel Worldy Tutor a přes jedinou zelenou manu, Wall of Roots, jsem na konci kola našel Recruiter of the Guard, a pak už to asi netřeba vysvětlovat dále. 

A druhá hra byla taky proti Vojtovi, to jsem si zase poprvé našel pres Gifts Ungiven kombo a vyhrál po odtapnutí, ale to zmiňuji jen proto, že je to poprvé, co se ta karta dala hrát na FR EDH 🙂 

Žádný match nebyl úplne lehký a nebo nejlepší, obecně jsem měl v průběhu celého turnaje velmi kvalitní protihráče a prostě mi to přišlo líp, než jim.  Co si pamatuji, tak v 1. kole to byly celkem těsné hry proti Judith Aggro, 2. kolo Jakub Vinni a jeho velmi originální build Sisay, Weatherlight Captain s Jegantha jako companion. 3. kolo proti Martinu Lamrovi a jeho verzi Tymna/Thrasios Cephalid Breakfast, 4. kolo zmíněný Vojta Kotek s Grenzem a v 5. kole split s Jakubem Sýkorou. A v top to byl Vašek Hrdlička s Leovoldem a znovu Vojta Kotek ve finále s Grenzem.

4. Co si myslíš o novém banlistu?? .. je něco, co myslíš, že bys změnil?

Francouzi převedli neuvěřitelnou šaškárnu a můj názor je, asi jako většiny z hráčů, že tentokrát to už přehnali a neměli k tomu žádný důvod a hlavně – relevantní data, kterými by to podložili. Zabanovat Cavern of Souls a Wasteland je asi největší absurdita 🙂 Osobně bych vrátil téměř vše od banu Scapeshift až do teď (Ancient Tomb, Mox Opal, ..). Meta byla zcela bez problémů a od zabanování Urzy a Emry tu nebyl žádný dominantní deck. Otázkou možná bylo, zda-li nechat 3 měsice všem novým “free” kouzlům z CMD 2020, aby se reálně potvrdilo, že červený a modrý jsou opravdu přesílené karty. Jediné, co asi schvaluji, tak je ban Lutri.