1. Jak bys popsal svůj balík?

Hraji už delší dobu Goblin tribal s Grenzem, Dungeon Wardenem v čele. Je to aggro-control s potencionálním combo finishem a stax efekty. No…je hodně těžké to definovat, o něco lehčí hrát, a díky nepředvídatelnosti jak Grenzovy ability, tak balíku, hrát proti tomu.

2. Jak ses připravoval na turnaj? Měl jsi nějaké změny v balíčku na poslední chvíli?

Na turnaj jsem přijel jako hrající Judge a musel jsem se podívat na některá pravidla z nové edice, neboť např. mutate není někdy tak intuitivní, jak by si člověk myslel.

Na turnaj jsem si na poslední chvíli půjčil Liliana of the Veil a Chandra, Torch of Defiance. Kvůli nedávným banům jsem musel upravovat manabázi, neboť najednou z mého tribalu zmizela Cavern of Souls a Wasteland. Zvažoval jsem, zda se mi vyplatí nehrát Tainted Pact, abych nemusel hrát horší landy, ale nakonec jsem zaťal zuby a hraji Ghost Quarter místo Wastelandu a Smoldering Marsh místo Caverny. Nakonec se Tainted Pact více než osvědčil.

3. Jak se ti hrálo, co byl tvůj nejtěžší či naopak nejlepší matchup? Poděl se s námi prosím o jednu či více zajímavých her, co jsi odehrál na turnaji.

Nejtěžší matchup je asi Saskie. Má nejlepší removal, větší potvory a dokáže vyvinout neuvěřitelný tlak. Jediné, jak dokáži Saskii porazit, je Blood Moon. Ve chvíli, kdy přijde Blood Moon a Saskie nemá okamžitou odpověď, je to pro ni většinou konec.

Samozřejmě, jako prvního matchup jsem si “vylosoval“ Michala Žďánského. Dlouholetého hráče vypiplané ¾, Vigilance, Haste, jak jste jistě uhodli, Saskie. Hra 1: Vyhrál jsem hod kostkou a začínal jsem. Po dlouhém přetahování, mě ukončil Questing Beast a Saskie.

Hra 2: Začínal jsem s Tainted Pactem, který jsem ale mohl kvůli malé Thalii zahrát až ve 3. kole. Naštěstí Michal nepoložil ve třetím kole land, a tak jsem ve 4. kole zahrál vytutorovaný Blood Moon a i přesto, že mě dostal Doranem na 4 životy, jsem ho nakonec umlátil Gobliní bačkorou.

Hra 3: Začínal jsem s Goblinem Lackeym, Demonic Tutorem a pár landy. Lackey se pokusil vytáhnout removal, ale byl jsem velice překvapen, když prošel, a tudíž nic nepoložil. Vytutoroval jsem si tedy Blood Moon a ve třetím kole, kdy jsem nejen zahrál Blood Moon, ale zároveň položil přes Lackeyho Siege-ganga to Michal zabalil.

S nejhorším matchupem za mnou, kde záleželo pouze na mém štěstí, zda budu mít Blood Moon nebo ne, jsem jako druhého oponenta potkal Leovolda. Po dlouhém přetahovaní jsem nakonec Leovolda porazil 2/1. Grenzo vytočil dohromady asi 6 landů z 6-7 aktivací. Musím říct, že nejlepší byl asi Legion Loyalist, který znovu dokázal, že i jednomanový Goblin toho zvládne mnohdy více, než se zdá.

Tím jsem si ale nejspíš “vyčerpal“ svoji smůlu, neboť v dalším matchupu jsem potkal Klothyse, kde se mi v podařil asi nejlepší a nejrychlejší start, co jsem kdy měl.

Hra 1: Ve svém kole hraji Aether Vial. Ve druhém kole, poté, co oponent nic nezahrál, pokládám Skirk Prospectora a druhý land. Exiluji Simian Spirit Guidu pro manu, obětovávám Skirk Prospectora a hraji Chandru, Torch of Defience. Dávám + a exiluji vrchní kartu. Na 6 loyality counterech nepředpokládám, že by umřela.

Ve třetím kole pokládám přes Aether Vialu Goblin Recruitera a hledám si na vršek knihovny spoustu Goblinů. Následně přidávám 2 many přes Chandru a pokládám Temple of Malice a dávám scry1 na spodek knihovny. Zahraji Grenza a aktivuji – do hry přichází Siege-Gang Commander se třemi kamarády.

Oponent má sice na Siege-Ganga a Grenza připravenou Pyrokinesis, ale to už je 4. kolo, Chandra znovu přidává 2 many a do hry jde Ringleader, který “líže“ 4 gobliny. Hraji Goblin Chirurga za zbývající manu a Viala pokládá Rabblemastera. Oponent má sice další pálení, ale postupně ho díky karetní výhodě akcelerované Chandrou a chráněné Chirurgem umlátím.

Druhou hru zůstává protihráč na 2 zemích, ale to nestačí a umírá.

Asi nejpřekvapivější pro mě byl Václavem Myšákem pilotovaný Thrasios/Tymna, kde jsem ve všech 3 hrách měl ve 3-4 kole Blood Moon a on mě přesto dokázal dvakrát porazit. Dobrá práce Myšáku. S ním jsem se taktéž viděl v topce, ale k tomu se dostanu.

Ve čtvrtfinále jsem se porval s Thrasiosem/Tymnou Jakuba Sýkory. Z mého pohledu kontrolní verze s combo finishem.

Po první hře, kdy jsem topdeckul discard, abych si pojistil, že Magus projde a Jakuba vypne, jsem dostal v druhé hře po čumáku od černé forcky. Třetí a nejzábavnější hra z celého turnaje byla náročná. Po šíleném přetahování, kdy jsem měl pořád něco v rukávu (čti „na spodu balíku“), jsem se pomocí smrtek zbavil Oozy a Deathrita a vrátil si své drahé Gobliny zpátky. Za odměnu jsem dostal Balancí, a tak mi nezbylo nic jiného, než zahrát Grenza a doufat. A Grenzo doručil. Nejdříve jsem vytočil Piledrivera a následně Warbosse a Gempalm Incineratora. Bohužel Curser blokuje a tudíž v dalším kole nevidím co si Jakub líznul. Naštěstí hraje fečku a Thrasiose, jenž se s radostí vymění s tokenem posíleným Warbossem a Castle Embrethem.

Čeká mě tedy finále, proti balíku, proti němuž jsem již jednou prohrál. Nebudu dlouze rozebírat co se stalo, neboť se jistě brzy budete moci podívat na coverage.

V jedné hře jsem prohrál na Gifts Ungiven, které za pouhé 4 many na konci mého kola našly celé kombo. Ve druhé jsem Myšákovi exiloval všechny combo kusy z balíku pomocí Earwig Squad.

Aether Vial

Třetí a rozhodují byla smutná. Mulligan na 6 zajistil, že jsem na spodu balíku měl Chieftaina pro dostatečný tlak. V ruce Aether Vial, Skirk Prospector a Judith a Cratermakera. Pokládám landy a ve třetím kole se pokouší Myšák vykombit. Přes Vialu pokládám Cratermakera, a protože mám v plánu položit v dalším kole přes Vialu Judith, zabíjím Equipment který je součástí comba.

Vím, že ho mám v podstatě na lopatě, a tak na začátku dalšího kola missnu Vial Trigger a vesele panikařím. Špatně se tapuji a nechávám si pouze bezbarvou manu. V dalším kole Myšák hraje Tymnu, kterou mu bořím obětováním Skirk Prospectora, neboť má prázdnou ruku. Vím ale, že je nejspíš konec a stačí mu jeden dobrý topdeck. A to není s polovinou comba na ruce moc velký problém. A také že ano. V dalším kole mám již vialu na Judith připravenou, ale bez sacrifice enginu nedokážu zabít jeho combo a umírám. Good game Myšáku.

Chtěl bych ještě poděkovat Milošovi, jenž celý turnaj naplánoval a organizoval.

V Úvalech byla super atmosféra a rozhodně se již těším na další turnaj.

Zatím ahoj,

Vojta Kotek – Tuktuk Who´s There

“A single dedicated mind can bring about the greatest destruction. That, or goblins—goblins work too.”