cEDH Wars Praha – Březen 2022

Seznam generálů

Počet kol


Pravidla

Startovné od 150-300kč.

Hrát se budou 4kola +Top 4/top8 . Za hru ve finále body nejsou udělovány.

Čas na kolo 70 minut.

Pravděpodobně nejdůležitější a s největším dopadem na hru je pravidlo : Bez vzdávání !

První muligen free bez scry. Další muligen dle aktuálního (London muligen).

Proxy karty nejsou na turnajích povoleny.

Systém bodování:
Za výhru stolu 2 bodu + body za vyřazeného hráče. Za vyřazení hráče 1 bod.

Po vypršení času na kolo mají všichni hráči jedno nastavené kolo. (Dle počtu přeživších). Po odehrání nastavených kol má každý živý hráč u stolu 1bod.

U stolu kde jsou pouze 3 hráči je vítězi při výhře vždy přidán 1 bod aby výsledný počet bodů od stolu odpovídal počtu bodu, který bude rozdělen u stolu s 4. hráči. Při remíze se tento bod neuděluje.

Do finále ligy se bude počítat 7 nejlepších výsledků, kterých hráč během ligy dosáhl.

Speciální pravidla:
V situaci že si hráč zaviní vlastní prohru kupříkladu po seslání Final Fortune, tak body za jeho zabití získá vítěz stolu nebo ten kdo způsobil že efekt byl naplněn třeba přerušením komba, které by mělo za následek ukončení hry . Tak poté připadá bod tomuto hráči .

To samé platí u Pact of Negation a dalších těchto karet.

Dojde-li k vylízání knihovny hráče, tak body získává ten kdo zapříčinil že daný hráč dolízal. Pokud hráči zůstává v knihovně třeba jen jedna karta a vy mu dáte líznout 2 získáváte bod za vyřazení hráče. Dojde-li k tomu že postupem hry hráč dolízal tolik karet aby se sám vyřadil body získá vítěz stolu.

V případě že některý z hráčů má na stole kartu s efektem jako má Blood Artist (vysávání životů) a nastane situace že oponent zahraje nebo obětuje kupříkladu 10 bytostí a měl by za pomocí dané karty eliminovat majitele té bytosti získá bod za eliminaci. Pokud by tímto způsobem měl ale vyřadit mimochodně jiného hráče tyto body získá majitel bytosti.

Pokud některý hráč vyřadí všechny u stolu a to i sebe, nelze ho označit za vítěze stolu a tudíž nejde určit vítěz. Nepovažuje se tento stav ani za remízu jelikož nikdo nepřežil, takže se získají jen body za zabití hráčů. A to tak že bude uděleno jen 3 body jelikož body za způsobení zabití sama sebe má získat vítěz ale ten není, tak tyto body také nikdo nezíská. Toto pravidlo neplatí u finálového stolu.

Kdo začíná a určení Finále:
Kromě prvního kola začíná hráč s nejméně body u stolu. V případě shody bodů si daní hráči hodí o to kdo bude začínat.

Po základní části se dle bodů určí finálový stůl/y (top4)/(top8). Mezi které budou rozděleny ceny dle pořadí. Bude se dbát na pořadí hráčů u stolu dle jejich bodů(finále)/tabulky s rozpisem. Na finálovém stolu není časový limit na hru a začíná hráč který postoupil z první pozice.

Po skončení finálové hry se další pořadí určí dle umístění v základní části. Pokud vyhrál hráč postupují z 3. pozice tak jako druhý bude hráč který postupoval z 1. pozice atd..

V případě že mají 2 a více hráčů shodné množství bodů po hlavní časti, určuje se jejich pořadí dle výsledku ze vzájemných zápasů. V případě shody výsledků ve vzájemných zápasů určí se postupující dle pomocných bodů kdo postoupí. ( sečtením množství her s ostatními postupujícími do finále )

Sponzoři turnaje

Černý rytíř

Plánované turnaje

Duel Commander
Kavárna Valentina, Kmochova 569, Kolín

Termín konání: 6.3.2022 12:30 - 19:00
Formát: Commander
Místo konání: Za Poříčskou branou 21, 186 00 Praha 8
Kapacita turnaje: 24 osob
Registrace možná od: 6.3.2022 11:30
Vstupné: 150 CZK
Dragon World Gaming