Proč ses rozhodl hrát svého generála nebo partnery a v čem je podle tebe jeho nebo jejich hlavní výhoda?

Monored jsem hrál už před Ragavanem, ale jakmile vyšel Ragavan, bylo jasné, že to bude jeden z nejsilnějších decků a po testingu se to jednoznačně potvrdilo.

Myslím, že monored vynikal díky Ragavanovi, 1-dropu v prvním kole každou hru, takže se dá hrát krásně do křivky. I obyčejný 1-drop by byl dobrý, ale když navíc Ragavan dělá poklad a občas šlohne nějakou super kartu (v jedné hře na turnaji proti Inalle vzal tendrills), tak je to fantastický.

Vzpomeneš si na generály, se kterými si hrál? Popiš svou cestu turnajem…

1. kolo: Tevesh+Miara – štěstí bylo na mojí straně, chodilo mi to parádně, navíc oponent měl poměrně smůlu, jelikož obě hry missnul land drop, což je překvapující vzhledem k tomu, kolik jich ten balík hraje


2. kolo: Aminatou – měl jsem ten matchup poměrně natrénovaný a věděl jsem, že když vyhraju roll, tak by to pro mě měla být celkem klidná hra, což se stalo. Nutno dodat oponent opět missnul landropy a já měl v každé hře kartu, která zamezovala life gainu – vortex, ferocidon…


3. kolo: Inalla – tohoto matchupu jsem se hodně bál, jelikož bude-li chtít zacombit, moc toho nevymyslím. Můj protihráč si ale nechal v první hře vlažnější ruku a já měl t1-Ragavan , t2-Apprentice, bez odpovědi


4. kolo: Ragavan – vyhrál jsem kostku, ale radoval jsem se předčasně. První hru jsem musel do 6 a nechal jsem si slabší ruku, protože 5 už by bylo fakt málo. I tak mi ale došel tlak a prohrál jsem. Druhou hru jsem musel do 5. Dvě z karet, co jsem si nechal, pošly na Arc Trail a bylo hotovo, protihráč hrál bezchybně a mně to štěstí taky někdy muselo dojít.


5. kolo: Ragavan – zase jsem začínal a stalo se skoro totéž co ve 4., ale karty chodily o něco lépe, štěstí se začínalo pomalu vracet.


6. kolo: Ragavan – ani nevím, jestli jsem vyhrál kostku, nebo ne, pamatuji si pouze stav 1:1 a můj topdeck arc trailu, který rozhodl stejně jako soupeřův ve 4. kole.


7. kolo Tevesh+Miara – první hru jsem šlohnul Kalitase a bitterblossom, takže poměrně hladký průběh a další hru si moc nevybavuju, ale myslím, že to bylo celkem těsně.

Jaký byl nejintenzivnější zápas dne? A proč?


Nejintenzivnější byl asi můj zápas s MHD abych stihnul vlak domů, který jsem s odřenýma ušima vyhrál.

Co byla tvoje all-star karta? A jakou kartu bys naopak raději nehrál?


Nemůžu se rozhodnout, jestli to byl již zmíněný Arc Trail nebo Sulfuric Vortex, který mi pomáhal proti Teveshům a Aminatou.


Nehrál bych asi červeného Maguse. Přemýšlel jsem, jestli ho vyndám, ale nakonec zůstal a moc se neukázal. Nehraju ani Blood Moon, protože balíky, kterým vadí, ho většinou čekají a hledají basic ladny nebo drží countery, a navíc je to do mirroru a proti monoblacku víceméně mrtvá karta.

Udělals před turnajem nějaké metagame cally – jak ses připravoval na Vopici a Inalu?


Jak jsem již zmiňoval, nehrál jsem Blood Moon, dále se mi do Ragavana celkem osvědčil Lava Dart, bohužel jsem si ho líznul možná jednou a ne do Ragavana. U Inally jsem se modlil.

Co sis odnesl za cenu?
Full art Dark Confidanta

Kolik si toho vypil?
Řekl jsem si, že nebudu pít, dokud neprohraju, takže asi 6 kousků.

Máš nějaký vzkaz pro organizátory?
Skvělí turnaj a těším se příště!

Zabanoval bys Vopici nebo Inalu? A přidal ještě něco dalšího? A co bys odbanoval, pokud bys mohl vybrat jednu kartu.
Obojí a možná bych přidal i Teveshe a Aminatou, jelikož si myslím, že pak budou dominovat hlavně tyto decky, ale třeba se něco odbanuje a bude to úplně jinak. Odbanoval bych spoustu věcí, pokud mám vybrat jednu kartu, tak Wasteland je asi taková samozřejmost, kterou může hrát každý a myslím, že by na formátu neškodila.

Vojtěch Lavička