Jak by jsi popsal svůj balík? 

Můj balíček je Goblin tribal. I přesto, že je to na první pohled aggro, jedná se spíše o Midrange/Control, kde se snažím měnit svoje potvory za soupeřovy a vyhrát na karetní výhodu. A pak je tu samozřejmě možnost se vycombit přes Mana Echoes.

Takže vlastně takové midrange Aggro s kontrolními a stax prvky a combo finishem…

Jak ses připravoval na turnaj? Měl jsi nějaké změny v balíčku na poslední chvíli? 

Vzhledem k nedávným spoilerům Conspicious Snoopa, nejen že je Goblin Future sight na nožičkách, ale zároveň je kartou do 2 karetního Gobliního komba, které zabíjí ve 3 kole a jenž lze celé najít Goblin Recruiterem ve druhém kole.

Tudíž jsem musel vyzkoušet některé karty, které je nutné hrát v tomto kombu. Například Kiki-Jikki, Mirror Breaker se ukázal jako perfektní karta nejen do komba, ale i jako velice dobrá karta v nynější metě. Vyhrál mi sám o sobě minimálně 3 hry, které bych bez něj nedal.

Jak se ti hrálo a co byl tvůj nejtěžší či naopak nejlepší matchup?

Můj nejtěžší matchup byl rozhodně Ludevic//Kraum , které jsem potkal hned na začátku turnaje v prvním kole, a kde jsem dostal 0:2 napráskáno asi během 15 minut. 

Nejlepší matchup byl asi Kinnan, protože sice neustále hrozil combem, ale v první hře mu nedošel třetí land, a tak bohužel neukázal svůj plný potenciál. A v druhé jsem měl dostatek removalu i tlaku, abych ho stihl zabít předtím, než se vycombí.

Poděl se s námi prosím o jednu či více zajímavých her, co jsi odehrál na turnaji.

Mám 3 zápasy, o které bych se rád podělil. Ve třetím kole jsem hrál proti Aminatou. V první hře jsem dostal, protože měl “nekonečnou” zásobu counterů. V druhé jsem ho přejel, neboť mu nepřišel ani jeden removal. Ve třetí a nejzajímavější hře to se mnou vypadalo bledě. Měl strixu a mého ukradeného Grenza a vypadalo to, že se stabilizoval. Po 3 kolech, kdy jsme oba lízali landy a on mi ubíral po 3 životech, jsem topdecknul Living death a on neměl counterspell, což mi vyhrálo hru.

Druhá o kterou se podělím byla proti Sidisi. Klasická reanimace, kde jsem první vyhrál, neboť jsem byl dostatečně rychlý. Druhou hru na mě v druhém kole vyskočil Griselbrand. To bylo horší. Jednou si zvládl zaútočit a lízl si 7 karet. Zahrál Buried Alive a nechal mě hrát. Já jsem mu zabil Griselbranda když zaútočil podruhé a následně jsem ve svém kole zahrál Scavenger Grounds a exilnul všechny hroby. Pak to již bylo jednoduché. 

Co si myslíš o novém banlistu? Je něco co bys změnil?

Na novém banlistu mi vadí ban Cavern of Souls. Zvlášť protože hraji tribal. Zároveň ban extra kol mi nijak zvlášť nevadí, ale nemyslím si, že se jednalo o problémové karty. 

Spíš než ban jednotlivých karet, mi vadí přístup francouzské rules committee, která nehodlá pustit k hlasování kohokoliv jiného a její přístup a komunikace důvodů k banům mi přijde nedostatečná.