Tentokrát tu máme speciální report na speciální turnaj s podporou od Černého Rytíře. Vzhledem k tomu, že začínají prázdniny, dovolené a bylo opravdu vedro, tak se nás sešlo krásných 12. Tímto vám za účast velice děkuji a doufám, že jste si to v uvolněnější atmosféře užili. Jelikož jsme měli podporu od Černého Rytíře tak jsme si mohli každou hru velice zpříjemnit a udělat z ní jedno-stolové turnaje v rámci turnaje. Takže si snad každý něco odnesl.

Na začátek bych se rád podělil o jednu malou věc. Již dříve jsem velmi často bojoval s jedním předsudkem a tím je, že většina her končí do druhého kola. Osobně netuším jak to, že se tento předsudek tak silně zakořenil, ale asi to bude tím, že je to vcelku silný zážitek. Když se to někomu podaří tak to samozřejmě vyvolá i silnou emoci, a to i u ostatních, i když třeba jinak zaměřenou. Výjimka ale potvrzuje pravidlo a tentokrát se zadařilo. Moudří již asi vědí, ale první kolo se mi velice rychle podařilo vyhrát. Ani jsem nevěděl, že to jde. Balíky, totiž pokud je možné nekopíruji, ale stavím vlastní a jelikož je pár komb nebo spíše karet co mi vadí či mě rozčilují, tak se jim vyhýbám. Třeba, že jsou snadnější na použití nebo efektivnější, tak je i za cenu toho, že někdy prohraju o hru navíc než musím, nehraju. Například je to Brain Freeze(mám radši variantu s Wheel of Fortune) a hlavně Thassa Oracle. To je aktuálně nejefektivnější kombo na formátu. Proto jakmile někde je modrá ideálně s černou, ale už i bez ní tak tam je. Například command fest Richmond – vyhrál Chulane a to mi udělalo radost, jelikož už nějakou dobu mám ten balík hotový, ale zároveň mě zklamalo to, že je tam Thassa. Ale chápu to. Je to opravdu snadné a extrémně efektivní. Já toto kombo hrál hned jak Thassa vyšla a to rovnou v několik balících s různými barvami. Toto kombo je prostě moc snadné a ta hra mě nejenže nebaví, ale i to rozčiluje všechny okolo. Proto jsem ho radši prodal, aby mne nelákalo to hrát. Na druhou stranu, když ho nehraju a všichni očekávají že tam je, tak hrají taky trochu jinak a mám díky tomu v balíku místo na jiné kousky a na své straně i moment překvapení.

1. hra 

Tento balík jsem hrál na turnaji poprvé. Moje první ruka byla naprosto šílená i když vyžadovala 1x Muligan. 

Jako bonus k tomu všemu jsem začínal. I přesto byla taková ruka velký risk, tak se nedala odmítnou. Jeden counterspell nebo removal mě mohl od prvního kolo vyřadit z boje. Navíc na stole byli další dva hráči s modrou a jeden bílo/zelený stax. Takže vše jsem vsadil na to, že nikdo nehraje na univerzalitu, ale na to, že chtějí sami co nejdříve vyhrát, což ne vždy je dobrá volba. No a sázka vyšla.

První tedy do hry vstoupil Mox Diamond a do něj byla zahozena Urza´s Saga. Jako další šel do hry Mana Crypt. Tap Cryptu pro 2 many, za jednu jde do hry Sol Ring. Následný tap všeho (1 bílá a 3 colorless) a Auriok na stůl. Nikdo nereagoval. Ostatní zahráli landu a buď manovače nebo Sol Ring. Začíná mé kolo, v upkeapu Tutor pro Lion´s Eye Diamond(ledko). Následuje draw. dávám Ledko do hry. Nikdo, ale nemá reakce a kombo je na světě. Ledko sice zahazuje ruku, ale s Auriokem je to následně velice jednoduchá infinity mana. Na zbytek stačí Kenrith, který dá každému líznout celou knihovnu nebo umožní zahrát celou mou knihovnu a je to na světě. Win v druhém kole.

2. hra

Tato hra byla nádherná ukázka jak může být Ragavan úžasný. V mém případě během testingu trefí téměř vždy zem, ale očividně si to šetřil na turnaj. Hra začala vcelku poklidně a klasicky. První kolo každý položil zemi a nějakého potenciálního blokera. Když jsem se poté rozhodoval kam zaútočit tak nejlogičtější z mého hlediska bylo do Najeela, která měla na stole Deathrite Shaman. Tako karta je velice nepříjemná, jelikož sahá do hrobu a může tím pádem rušit potenciální reanimace Kenrithem a tím třeba odstranit kombo karty z mého dosahu. Takže případný blok by tolik nevadil. Ale jelikož je to i manovač tak je nepravděpodobné, že by proběhl blok. Úsudek byl správný a jako vždy přes Ragavana byla otočena zem. To ale není zlé, jelikož soupeř v prvních kolech tento draw většinou potřebuje. A já měl velkou radost z Treasuru, jelikož v ruce čekal Opposition Agent, na kterého bych bez něj neměl manu. Hráči, ale k mému údivu nehráli žádné fetch landy. Naštěstí Najeela nezklamala a jako nejagresivnější deck stolu, se pokusila o tutor na kombo v podobě Enlightened Tutor. Má reakce byla jasná a Oppogent začal pracovat. (Když tak zpětně vzpomínám tak jsem se zapomněl podívat soupeři na ruku.) Po prohledání balíku jsem nenašel nic, co by podporovalo aktuálně moji ruku a zbavovat se jednoho combo kousku, jelikož tento balík jich hraje několik nemá smysl nebo alespoň jsem měl ten pocit. Tím pádem Carpeth of Flowers s dalšími modrými hráči u stolu vypadal jako ideální play. Hra se pro oponenty prakticky zastavila, jelikož všichni měli pravděpodobně plné ruce tutorů a začali lízat fečky. Pro mne to znamenalo čas, který jsem potřeboval, abych se dostal k nějakým dobrým kartám. A pořád je tu ten Ragavan. Ten dalším útokem oponentovi odstranil z vrchu knihovny Demonic Consultation. (zahrát se mi to nezdálo moudré) To bylo velice zásadní. Tato karta obchází Oppogenta a je to i část Thassa komba. Další kolo a další fečky a nikdo se nikam nemohl posunout. Měl jsem na ruce Rhystic Study a lízl jsem Remoru. Nejprve jsem však chtěl vidět co otočí Ragavan a trefil Remoru. Zprvu jsem byl zklamaný, jelikož jsem jednu už držel, ale poté mi to přišlo vlastně jako ideální situace. Hraji tedy obě Remory a Studyi. Čekám zda se již bude něco dít. Světe div se a ono se začalo dít, k mé nevíře soupeři náhle začali hledat řešení na vzniklé problémy. A když už mi dal první hráč 4 karty v kole, ostatní se nenechali zahanbit a za jeden orbit jsem získal krásných 14-16 karet. Tímto hra byla završena. Získal jsem celé kombo a prostor jak ho ochránit.

3.hra

Během této hry jsem musel poprvé od začátku Wars řešit porušení základního pravidla Wars a tím je bez vzdávání. Ačkoliv někdy mohou být hry spíše než zábavou opravdu čisté utrpení, ale i tak je třeba vytrpět to až do konce. Člověk, ačkoliv se může cítit sebevíce nemožný něco udělat, má vždy možnost z boje vyjít jako vítěz. Krásná ukázka toho je, to jak jsem se dostal do finále minulé ligy. Hra, kterou jsem chtěl za každou cenu už ukončit se nakonec otočila zcela v můj prospěch a tyto extrémně cenné body mne dostali na vrchol.

Odkaz na report :ZDE:

Open handa byla velice pěkná s Carpeth of Flowers a Noble Hierarchr. K tomu další zrychlení. Problém nastal, když jako první začal Brago a hned na stůl přistál stax v podobě Thorn of Amethist. To zhatilo dokonalý start s Carpetou, ale jinak mi to hrálo do karet, jelikož jsem měl minimum noncreature. Ostatní na tom byli o poznání hůře. Na battlefieldu jsem získal rychle creaturovou převahu a začal jsem ji využívat. (Mile mi to připomnělo začátky s edh , kdo má větší klacek ten mlátí.) Od 3 kola jsem měl na stole Kenritha, Wandering Archaic, Endurance a pár manovačů. To znamenalo již k rozdaným dmg dalších 12+ za kolo. Takto jsem vcelku rychle eliminoval jednoho oponenta. V tuto chvíli Brago začal plně přihazoval stax na stůl. Než hra náhle skončila kvůli porušení pravidel. Bylo na stole vše noncreature zdraženo o 1, další příplatek za Rhystic, Remoru a Esper Sentinela. Poté nešlo aktivovat ability bytostí a jako poslední přistálo omezení na počet noncreature spell. Jako bonus měl připraveno na ruce zbytek na kombo. Takže reakce na toto silné omezení, které během pár kol vyběhlo na stůl. Byla pochopitelná, ale bohužel i tak nepřijatelná. Hra by dopadla výhrou Braga a proto body za výhru také získal.

i remíza udělá radost

Čtvrté kolo bylo z důsledku game-loss za porušení pravidel a dropu dalšího hráče tak trochu poznamenáno a hry byli vcelku nudné. Ale po malé pauze byli všichni zase připraveni hrát. A těšili si na následné finále. 

Finále

Než se podíváme na fianálovou čtveřici tak tu máme oblíbený fail a play turnaje. Jako bonus přidám kartu turnaje, protože volba byla zcela jednoznačná. Tou kartou je Rhystic Study. 

Fail turnaje proběhl u jiného stolu než jsem byl. Zde byl na stole Anvil of Bogadan a Rhystic Study. Hráč měl možnost odstranit jednu z těchto karet a i přes sjednocenou radu stolu kde se všichni shodly, že hru má opustit Rhystic tak cílem byl Anvil. Následovaný playem dalších 3 spellů a tudíž darovaný draw 4 karet přes Rhystic. Ostatní hráči tedy šly ve stejných šlépějích a Rhystic daroval dohromady 8-10 karet během jednoho orbitu. A tím hra byla velice snadno rozhodnuta v prospěch storm decku.

Play turnaje způsobil vcelku vzácný efekt. V nastavených kolech byl pomocí aktivace Deathrite Shamana zabit jeden z hráčů a tím jeho nastavené kolo bylo posunuto. Daný hráč takto získal jedno bonusové kolo. To bohužel, ale nestačilo na kompletní win stolu a hra skončí remízou. V případě, že by nebyl hráč eliminován ve svém nastaveném kole by vyhrál.

Celková oblíbenost barev byla tentokrát za mne asi nejpestřejší. Velké množství 5c decků a žádný mono-color. A po dlouhé době byla opět modrá dominantní. Přesto, ale hry působili jako, když skoro nikdo nemá counterspell.

Finálová 4.

1. Hronek – Najeela, the Blade-Bloosom
2. Páleník – Kenrith, the Returned King
3. Daněk – Vadrik, Astral Archmage
4. Eret – Niv-Mizzet Reborn

 

Hra začíná vcelku poklidně, kde se první kola prakticky nic nestalo. Až když jsem měl na stole Wandering Archaic a Kenrita začaly lítat sem/tam spelly. Při prvním pokusu dostat Niv-Mizzeta na stůl proběhl protest v podobě counterspellu bez doplacení. S tím jsem neměl problém a rozhodl se nereagovat a ani spell nekopírovat, to už se, ale nelíbilo Najeele a proběhl counter i s doplatkem. Mizzet byl ve hře a nachází Deathrite Shamana. V následném orbitu přichází do hry Dranith Magistrate od Najeela. Já si připravil na vrchol knihovny kartu přes Imperial Seal a dal do hry Oposition Agenta, za to jsem schytal v důsledku toho Brain Freeze. Bylo jasné, že cílem útoku Niv-Mizzeta budu já, tak v reakci na deklaraci attackerů hrají přes Kenritha Phantasmal Image. Ta byla dána do hrobu spolu s dalšími 11 kartami pomocí Brain Freeze. Přichází jako Mizzet. Nenachází žádnou kartu, jelikož všechny 4 multicolor karty spadly již do hrobu. Probíhá blok Mizzeta. Najeela mezitím jen pokládá commandera a pasuje kola. Následně zkouším odplatu s útokem. Zjevuje se Swords to Plowshares s doplatkem a cílem je Archaic. Vadrik toho využil a zkopíroval ho, cílí Kenritha tentokrát bez příplatku. Kopíruji a cílím Najeela. Vše probíhá a bytosti jsou mimo hru. Poté tedy hraji Oko, Thief of Crowns a proměňuji nebezpečného Vadrika, který na sobě již měl druhý +1/+1 counter na Elka. Tento commander se nejprve nezdá vůbec nebezpečný a je přehlížený. Pak na vás z ničeho nic vyskočí jako tygr a pomocí buyback karet, které většinou mají vlastnost dávat power do útoku, které si zároveň zlevní až na minimum. Tím vás přejede na dmg a pokud to nejde tímto směrem tak má v decku X-manacostové spelly jako třeba Banefire či storm na Grapeshot. Bylo vidět, že se chce bránit, ale nedostatek many mu to neumožní. Následně hra pokračuje v duchu odstraňte OKA. Což je činnost, která nastane vždy pokud tato karta spatří světlo battlefieldu. Během následujícího 2 kolového zápasu o Oka proměňuji na elka Dranitha a sám přicházím v nuceném bloku o Opposition Agenta. Díky tomu se hra začíná rozbíhat. Vadrik dává přesně mířené kolečko, zahazuje celé kombo Mizzeta a sám nezískává nic dobrého pro zbytek orbitu. Takže nadále marně čeká na možnost odstranění svého commandera, aby mohl začít znovu hrát. Mizzet dále zkouší útočit a slepě letí za 3 dmg ve chvíli kdy je na stole Najeela s plnou rukou. Přesto, že na stole byli 3 další modří hráči a ani jeden nezískal v nové ruce jediný counterpell, který by se dal použít. Na konci Mizzetova kola hraje Najeela Enlightened Tutor a nachází Nature´s Will. V jeho kole probíhá útok a kombo je na světě.

Tak doufám, že jste si tento poněkud delší reportík užili alespoň z poloviny tak jako já ty hry. Těším se na vás na dalších Warsech, které budou v Praze 3.7.22 a v Plzni 30.7.22.